Як містити кактуси взимку

Після активної весняної - літньої вегетації для успішного вмісту кактусів та інших суккулентних рослин їм необхідно забезпечити період зимового спокою, так звану зимівлю, яка в спеціальній літературі називається стагнацією - рослини впадають у стан абсолютного спокою, фактично припиняють всі фізіологічні процеси, не ростуть і не цвітуть.


У природних умовах таку стадію у своєму розвитку більшість кактусів щорічно проходять у періоди зимової прохолоди в Північній півкулі і, відповідно, літньої - в Південній (зима там припадає на наші літні місяці). У деякому роді багато кактусів у себе на батьківщині впадають і в літню стагнацію - в періоди літньої спеки і посухи. Це є захисним механізмом, що сприяє виживанню суккулентних рослин.


В умовах помірного клімату теплі весняні та літні місяці, включаючи і вересень, припадають на активну вегетацію кактусів. Для моделювання процесу спокою фахівці використовують пізні осінні та зимові місяці. У цей період прохолодно і недостатньо освітлення для нормального розвитку суккулентних рослин. Оскільки тепло і яскраве сонячне світло - необхідні умови для вирощування більшості кактусів, то осінні і зимові місяці якраз підходять для забезпечення їх зимового утримання. Інакше в рослинах порушаться природні біологічні процеси, кактуси почнуть деформуватися, витягуватися і не будуть цвісти.

Однак, якщо встановиться тепла осіння погода хоча б протягом 2-3-х вересневих тижнів, окремі пологи кактусів, такі, як Аріокарпус, Неочилення і Неопортерія (так звані чилійці), ряд кактусів з родів Гімнокаліціум, Пародія і Нотокактус, можна останній раз рясно полити, оскільки у них відбувається період активного осіннього зростання. Рослини ніби запасаються вологою і поживними речовинами напередодні тривалого зимового спокою.

Не варто також забувати, що у кактусів, вихідців з Південної півкулі, генетично закріплена зворотна сезонність (в цей період там починається весна), і вони можуть продовжувати вегетацію, незважаючи на скорочення поливу і невелике зниження температури, запасів поживних речовин, накопичених рослинами за літо в стеблях і реповидній кореневій системі, вистачить надовго. Для запобігання небажаного зростання потрібне ґрунтовне зниження температури, часом навіть до + 3-5 град. Особливо це необхідно гірським видам.

Взимку деякі кактуси, наприклад, юбельманнії, окремі нотокактуси і фрайлеї все ж вимагають рідкісного зволоження. Для контролю періодичного зимового поливу можна завести календар.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND