Насіння папороті. Розмноження загадкового зеленого красеня

Насіння папороті можна купити не в кожному магазині, але виростити загадкову рослину з нього цілком реально. До речі, насіння папороті, оточене легендами і міфами - це і його плоди одночасно...

Зміст


  • Таємничий папороті
  • Розмноження папороті насінням

Таємничий папороті

Нижня частина дорослих листя папороті укрита суперечками, які, на подобу насіння, покликані прорости. Суперечки - це одночасно і зачатки папороті, і його плоди. Насіння і плоди - це Місяць і Венера, а листя, з яким вони з'єднані - Меркурій. Таке поєднання трьох планет забезпечило рослині здатність об'єднати в одній людині емоції, почуття і думки. Меркурій керує сферою думок, Місяць - емоціями, Венера - почуттями. Тонкий вплив цієї рослини відображається на здатності розмірковувати над вирішенням проблеми, на вмінні раціонально розглянути ситуацію і чуттєво її сприйняти.

Папороті сприймають життя багатшим і насиченішим. Емоційні, розважливі, вражаючі люди, всі потребують сили цієї рослини.

Планета родючості Венера, в об'єднанні з Меркурієм, наділила папороті вмінням допомогти людині не просто думати, а докопатися до істини. Папороті рекомендовано вирощувати тим, хто зайнятий інтелектуальною діяльністю, хто за обов'язком служби змушений багато думати. У такому випадку рослина допомагає швидше прийти до рішення. Більше того, папороті матеріалізують думки людини. І, одного разу подумавши про бажане, можна незабаром його отримати. Меркурій відповідальний не тільки за мислювальні операції, а й за мовленнєву діяльність, тому людина набуває дарунку творіння за допомогою слова.
Об'єднання Місяця з Меркурієм у листях папороті тісно пов'язане з душевним самопочуттям, з таємним світом людини. Тому, якщо у вашому будинку проживають нетактовні, грубі, не наділені правилами хорошого тону люди, - обзаведіться папоротою. Так, промови домочадців стануть більш м'якими і ніжними, а характер набуде позитивних нахилів.

Розмноження папороті насінням

Папороті розмножуються за допомогою суперечок. Добре знайома рослина папороті насправді є неповним етапом у його життєвому циклі. Він служить місцем розташування суперечок. Вони свого часу розсіюються, проростають і творять статеву стадію під назвою заростка. Заросток - це невелика зелена серцевидна освіта, зовні схожа на чешуйку. Він має жіночі та чоловічі органи. У заплідненні беруть участь статеві клітини, як перших, так і других. Відбувається це у вигляді злиття, в результаті якого утворюється зігота, що дає початок для розвитку папороті.

Процес вирощування теки

Щоб виростити цю рослину потрібно зібрати суперечки і посіяти їх у сприятливих умовах. Щоб забезпечити заросток усіма необхідними умовами, необхідна висока вологість і сирість. Відразу після дозрівання суперечка, яка відбувається на спорангіях (листя папороті), їх потрібно зібрати і можна відразу ж висівати. Відбувається це наступним чином:

  • Зрізається листок і складається у великий паперовий пакет.
  • День він так лежить у сухому теплому місці. Тільки зрідка потрібно сильно струшувати вміст пакету. Після такої процедури всі суперечки обсипляться і осядуть на дні пакету, що значно полегшить процес їх збору.
  • Заборонено двічі використовувати один і той самий пакет, оскільки свіжі суперечки можуть перемішатися із залишками.
  • Суміш для вирощування складається з просіяного торфу (8 частин), простерилізованого ґрунту (2 частини) і дробленого деревного вугілля (1 частина).

Як горщик підійде очищена невелика ємність з діаметром до 14 см. Цей посуд наповнюють сумішшю. Всі надлишки видаляються, після чого поверхня гарненько приминається дощечкою. Все це робиться для того, щоб грунт знаходився на 1 см нижче країв. Потім його посипають невеликою кількістю дрібнотлумаченої цегли. Тільки потім розкидають суперечки поверху. Після таких маніпуляцій горщик накривають склом і занурюють у посуд, наповнений м'якою водою. Найкраще, якщо це буде дощова вода. Для пророщування найбільш підходить тепле затінене містечко. Не слід також забувати наповнювати піддон водою.


Знадобиться три-чотири тижні, щоб з'явився зелений килим з маленьких заростків. З вигляду, це дуже нагадує мох. Особливо акуратно на цьому етапі потрібно підходити до поливання.

На терміні 7-8 тижнів з'являться невеликі листочки папороті. Тепер дозволено зняти скло з горщика. Коли рослина ще трошки підросте, можна приступати до її пересадки в торф'яну або верескову суміш.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND