Цикламен європейський - декоративність цілий рік

Цикламен європейський званий також пурпуровим - рослина альпійських лугів. При правильному догляді, він цвіте навіть сильніше перського, хоча його листя і втечі значно дрібніші. Ця рослина здавна відома своїми цілющими якостями, її красу оцінили значно пізніше, ніж почали обробляти. У Середній смузі і більш холодних регіонах може вирощуватися тільки як кімнатна рослина. Його не рекомендується навіть виносити влітку на не засклений балкон, оскільки цей європеєць не переносить протягів і дощів.

Опис рослини

Цикламен європейський слід відрізняти від перського, а також виямчастого і плющолістного, які в квіткових магазинах часто теж називають європейським, оскільки вони дійсно родом з Європи. Головна відмінність цикламену європейського від усіх його квіткових побратимів - нижня частина його листя має пурпуровий відтінок. Але, крім головної відмінної ознаки є й інші. Полуниця цієї рослини занурена в ґрунт цілком, на відміну від перського родича, клубень якого виступає над поверхнею землі. На європейській рослині клубень утворює дочірні клубеньки, за допомогою яких може розмножуватися, а перською - ні. Коріння європейця росте в ширину, а його східного родича - в глибину. Цикламен європейський залишається декоративним цілий рік, оскільки володіє красивим сріблястим листям і не має вираженого періоду спокою. А його цвітіння з роками стає більш пишним. При правильному відході цвіте з липня до жовтня, а потім утворює плоди-коробочки з дрібним насінням. У процесі дозрівання насіння плодоніжка ховається під листям, а коли вони досягають стиглості, вона притискає коробочку щільно до землі, забезпечуючи, таким чином, відтворення виду в дикій природі.


Утримання та догляд

Як представник гірської рослинності, цикламен європейський любить гарне освітлення, але не переносить спеки. Найкраще помістити його на східному або західному вікні, а влітку притеняти від сонця. Взимку йому потрібна температура не вище 15 градусів, інакше тривалого цвітіння влітку ви не дочекаєтеся. Якщо у вас подвійні віконні рами, то зручно помістити його між ними, звичайно, якщо на вулиці не надто низька температура. Часто в квартирах підвіконня сильно нагріваються від радіаторів опалення, тому під горщик краще підстелити якусь прокладку, наприклад, з дерева. Влітку бажано, щоб температура навколишнього повітря не перевищувала 25 градусів. Приміщення потрібно добре провітрювати, але при цьому квіти потрібно ізолювати, вони не переносять протягів. Не можна також їх утримувати на кухні, де ці неженки можуть відмовитися цвісти через запахи, і в кімнатах, де курять, з тієї ж причини.

Для поливу цілий рік потрібно використовувати м'яку відстійну воду. У зимовий період потрібен помірний полив, у міру просихання субстрату, під час цвітіння - рясний. Потрібен хороший дренаж, оскільки застоювання води призводить до загнивання клубнів. Щоб виключити потрапляння води на листя і квіти, полив виробляють по краю горщика або з піддону. Обприскувати цикламен європейський не рекомендується, але якщо повітря буде занадто сухим, почнуть жовтіти його листя. Вирішити проблему можна купівлею зволожувача повітря і підтримувати вологість у межах 40%. Цикламени не люблять просторих горщиків, до того ж кожна пересадка - такий стрес для рослини, що вона може відмовитися цвісти. Тому пересаджують їх не частіше, ніж раз на три роки в березні, до початку процесу закладки бутонів. Коріння рослини розростається вширі, а не вглиб, тому горщик повинен бути неглибоким, але широким. Як субстрат використовують листову і дернову землю з додаванням піску. Навесні та влітку рослину підгодовують двічі на місяць комплексним мінеральним добривом.

Розмноження

Цикламен європейський можна розмножувати дочірніми клубеньками і насінням. Клубеньки відокремлюють від материнського клубня під час пересадки, посипають місце зрізу деревним вугіллям (і на основному клубні теж) і трохи підсушують перед посадкою в субстрат. Насіння можна отримати за допомогою штучного досвіду (просто м'якою пензликом перенести пилок однієї рослини на пестик іншої) або купити в магазині. Висівають їх навесні, попередньо витримавши в розчині «» Епіна «» згідно з його інструкцією. У ящичці роблять борозни глибиною 1 см, добре їх проливають і закладають в них насіння на відстані пари см один від одного. Потім ящички накривають чорною плівкою для створення парникового ефекту. Насіння проростає в темряві, тому - не скло, а чорна плівка. При температурі 18-20 градусів і регулярному зволоженні насіння проросте через 30-40 днів. При появі 2-3 справжніх листків сіянці пікірують в окремі ємності. Зацвітуть вони приблизно через півтора року.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND