Аспарагус: догляд і основні труднощі вирощування

Аспарагус - одна з популярних кімнатних рослин. Щоб воно зберігало свою декоративність, а деякі види ще й радували своїми квітами і декоративними ягодами, за ним потрібно правильно доглядати.

Види аспарагуса

Аспарагус схожий на деякі види папороті, але відноситься до сімейству спаржевих. Те, що здається нам листям рослини, насправді є видозміненими стеблями. Батьківщиною цих рослин є вологі тропічні ліси Афіки, Азії та Південної Америки. Зовнішній вигляд цих рослин може суттєво відрізнятися залежно від вигляду. Аспарагус Шпренгера - ампельна рослина. Його спадні втечі можуть досягати в довжину півтора метра. При правильному відході навесні він зацвітає ніжними біленькими квіточками, які після досвіду перетворюються на невеликі червоні ягідки. Аспарагус перистий - напівкустарник, що нагадує своїм ажурним листям невелику ялинку, він якщо і зацвітає, то після досягнення десятирічного віку. Аспарагус спаржевидний - ампельний напівкустарник з блискучим яскраво-зеленим псевдо-листям, що потребують опори. Квітне це рослина біло-зеленими невеликими квіточками, а його ягоди мають чорний колір. Аспарагус серповидний значно відрізняється від інших видів, він має колючі стебла і великі (до 5 см) листя у формі серпа, втечі не звисають, а ростуть виключно вгору. У домашніх умовах рослина не цвіте. Аспарагус Мейєра виглядає дуже незвично, його втечі, зростаючі вгору, за формою найбільше нагадують хвіст песця або лисиці. Ця рослина цвіте маленькими зеленувато-білими дуже запашними квітками і утворює червоні декоративні плоди..


Вирощування і відхід

Всі види аспарагуса не переносять прямих сонячних променів, але люблять тепло і світло, без яких втрачають свою декоративність, не цвітуть і не дають плодів. Тому рослини краще тримати на західних і східних вікнах, але в період активного сонця притеняти. Серповидний варіант найбільш теплолюбний, він може загинути, якщо температура в приміщенні впаде нижче 17 градусів, для інших різновидів критичною є температура 12 градусів. Поливати всі види краще через піддон, інакше можна пошкодити їх крихку красу. У весняно-літній період рослини поливають рясно, взимку - рідко. Зайва волога може викликати загнивання коріння. Ці рослини дуже люблять свіже повітря, тому влітку їх виносять на відкриті лоджії, веранди, балкони, в сади. У період активного зростання потребує щотижневої підживлення добривом для кімнатних рослин.

Зимове сухе повітря згубне для більшості кімнатних рослин і аспарагуси - не виняток. Їх обов'язково слід обприскувати взимку двічі на день, інакше листя будуть жовтіти, в'яти, сохнути. Побажання листя свідчить про нестачу вологи. Компенсувати її можна не тільки частим обприскуванням, але і водою в піддоні. Аспарагуси часто вражаються павутинним кліщем. При цьому на них з'являються білесі плями і найтонша, ледь помітна павутина. Якщо взяти лупу і уважно розглянути рослини, то можна побачити і самого шкідника у вигляді червоної рухомої точки. Для боротьби з ним доведеться використовувати інсектициди, але і вони не завжди допомагають. Іноді рослину доводиться викидати, щоб уберегти інших мешканців підвіконня. Інший поширений шкідник - щитівки. Вони викликають побажання рослини і можуть викликати його загибель. Можна спробувати впоратися з ними за допомогою спиртового або мильного розчину, але краще використовувати карбофос. На жаль, аспарагус Мейєра не переносить інсектицидів, тому за його зволоженням потрібно стежити особливо ретельно. Сіра гниль найчастіше з'являється в результаті надлишкової вологості або різкого коливання температур. Виправте становище, і рослина видужає.

Розмноження

Ці рослини дуже швидко ростуть, тому потребують регулярної пересадки, під час якої куст можна розділити, для отримання нової рослини. При цьому потрібно постаратися максимально зберегти кореневу систему, інакше аспарагус буде погано приживатися. Якщо рослину добре полити за кілька годин до пересадки, відокремлювати коріння буде легше. Також аспарагус можна розмножувати насінням, яке утворюється всередині його ягід. Для насіння влаштовують міні-тепличку, ґрунт для якої отримують, змішавши торф і пісок. Міні-тепличку тримають у темному місці до появи сходів, потім виносять на світ. Коли сіянці зміцніють, їх пікірують в окремі горщики. Найкраще сіяти аспарагус у квітні, коли світловий день досить довгий, в інший час доведеться подумати про додаткове підсвічування.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND