Рослини для забору: швидкозростаючі багаторічні та зимостійкі

Конструкції з дерева, заліза або каменю, що обгороджують ділянки, не завжди виглядають естетично. Багатолітні рослини для забору, швидкозростаючі і зимостійкі, допоможуть прикрасити огорожу і зробити ділянку більш привабливою. Густо вкрита зеленим листям, будь-яка огорожа виглядає дуже декоративно і стає частиною ландшафтного дизайну.

Як вибрати рослини?

Найпростіше створити живу огорожу з ліан. Рослини вибирають залежно від швидкості росту і висоти огорожі. Іноді роблять комбіновані посадки, підбираючи культури з різним зовнішнім виглядом і забарвленням листя.


Огорожа може бути квітучою або оплетеною зеленими ліанами.

Вигляд рослини підбирають залежно від висоти огорожі, а для формування зовнішнього вигляду використовують обрізку.

Зелені зарості дикого винограду оплітають двометрові стіни протягом 1-2 років. Квітучі клематиси так само ідеально підходять для озеленення огорожі. Особливо ті, які сильно обрізають - великоквіткові, пізноцвітучі.

Наприклад, сорти:

 • Blekitny Aniol;
 • Prince Charles;
 • Kardynal Wyszynski;
 • Comtesse de Bouchard;
 • Hagley Hybrid.

Ці рослини прості у догляді. Квітнуть вони, залежно від сорту, з середини червня до серпня, а іноді повторно зацвітають і восени. Клематисам потрібен родючий ґрунт, достатня кількість вологи і хороше освітлення. Багато різновидів потребують обрізки і укриття на зиму.

Швидкозростаючі, зимостійкі багаторічні

 1. Щоб отримати зелену огорожу через кілька місяців, можна використовувати Горець Ауберта або Фаллопію балдшуаніка. Якщо посадити цю рослину біля невеликої огорожі, доведеться виробляти обрізку, контролюючи бурхливий ріст ліани. Красу зеленого листя доповнює каскад з кремово-білих або рожеватих кольорів. Горець Ауберта переносить зниження температури до -20 ° C, добре росте як на сонці, так і в напівтіні.
 2. Гарно виглядає огорожа, яка обросла Дівочим виноградом п'ятилисточковим. Він морозоустійливий і невибагливий. Його можна вирощувати в місцевості з холодним кліматом. Довжина ліани без обрізки може досягати 20 м, і найкраще зростає вона в добре освітленому місці. Переносить морози до -30 ° C.
 3. Для укриття великих огорож підходить Запашний виноград або Vitis riparia. Він невибагливий і морозостійок, переносить холоди до -30 ° C. Може рости на засоленому ґрунті поблизу доріг, які в зимовий час очищаються сіллю. Виноград піднімається на опори до 10 м висотою, воліє сонячні, добре освітлені місця.

Квітучі в'юни для паркану

На сонячному спекотному місці біля огорожі можна посадити Кампсіс американський або Campsis radicans.

Різні сорти відрізняються забарвленням під час цвітіння:

 • Judi - з абрикосовими кольорами;
 • Ursynow - з кольорами оранжевого кольору;
 • Flamenco - з червоними кольорами.

Для низьких огорож можна використовувати клематиси, наприклад, сорт Sizaia Ptitza, квітучий великими фіолетовими кольорами. Він буде цвісти все літо.


Якщо огорожа вище 2 метрів, добре посадити клематиси групи Тангутика. Популярні сорти:

 • Lambton Park - досягає 4-5 м, квітне все літо, а восени утворює красиві пухнасті соплодія, що взимку в поєднанні зі снігом виглядає казково;
 • Bill Mackenzie - виростає до 5-6 м, квітне жовтими кольорами;
 • Summer Snow - ідеально підходить для високих огорожі, він усипаний влітку білими, дрібними кольорами, невибагливий у вирощуванні.

Клематис Praecox можна вибрати з дрібними фіолетовими кольорами. Посаджений між іншими рослинами або біля огорожі, він утворює щільну живу огорожу.

Вічнозелені рослини

Цікавий напіввічнозелений клематис Clematis terniflora, що квітне восени. Особливо хороший сорт Early Snow, який в середині вересня всипаний великою кількістю білосніжних суцвітей, схожих на квіти липи. Він виростає до 4-5 метрів і виглядає фантастично красиво. Інші багаторічні рослини вже втрачають зелене забарвлення листя, а його листя залишається зеленим в оточенні пишних хмар білих кольорів. Цвітіння триває до кінця жовтня.

До вічнозелених рослин, що використовуються для вертикального озеленення, відноситься і плеолог звичайний Hedera helix. Це тіньовинська рослина, яка любить прохолоду. Завдяки повітряним корінням воно може підійматися на велику висоту, утворюючи щільну стіну живої огорожі. Цвіте плеолог у вересні жовто-зеленими кольорами, зібраними в пензлі. Ягоди дозрівають у січні і служать кормом для птахів. Листя плюща використовується в народній медицині.

Декоративно-листяні багаторічні ліани для паркану

 1. Прекрасна рослина для огорожі - виноградівник Ampselopsis aconitifolia, який чимось нагадує виноград п'ятилисточковий. Він так само невибагливий і сильно розростається, високо піднімаючись по опорах. У цієї рослини гарне, ажурне листя, яке восени жовтіє. Плоди, помаранчеві на початку дозрівання, поступово стають блакитними. Виноградівник тіньовитий, у перші роки життя зростає повільно, а потім дуже швидко. Зимостійкість у нього середня.
 2. Дуже зростаюча і невибаглива рослина Деревогубець круглоліснтий або Celastus orbiculatus. Йому підходить будь-який ґрунт, довжина втечі рослини становить 10-12 м. Його необхідно постійно обрізати і направляти, формуючи живу огорожу. Особливо важливо це робити на початку розвитку, щоб втечі гілилися. Щоб восени на огорожі з деревогубця красувалися красиві помаранчеві ягоди, необхідно посадити жіночий сорт «Діана» і чоловічий сорт «Геркулес» разом. Якщо ж плоди не потрібні, краще вибрати сорт «Геркулес».
 3. Великі опори можна використовувати для сильно зростаючих рослин, до них відноситься Японський виноград або Vitis coignetiae з великим листям діаметром 30-40 см. Влітку листя зелене, а восени яскраво-червоні, бордові, жовті і зелені впереміжку - це виглядає дуже красиво. Втечі цього винограду виростають довжиною до 4 м. Він любить рости на добре освітлених місцях.

Тінелюбні рослини

Для декорування затіненої огорожі використовують бересклет або Euonymus fortunei. На решітчастих опорах за допомогою повітряного коріння ці рослини здатні підніматися на кілька метрів над землею. Огорожа в 3-5 метрів заростає бересклетом протягом декількох років.

Різні сорти відрізняються забарвленням листя:

 • Coloratus - з листям темно-зеленого кольору;
 • Silver Queen - листя з білою каймою, морозовпорядний, добре переносить морози до -25 ° C;
 • Sunspot - жовте листя з зеленою каймою.

На північній стороні, де мало сонця, можна посадити для озеленення гортензії або Schizophragma hydrangeoides. Ці швидкозростаючі чагарники, на гілках яких є повітряне коріння, підходять для невисоких огорожі.

У високої опори в тіні буде добре рости кірказон або Aristolochia macrophylla. У нього велике гарне листя і його можна поєднувати з клематисом.

Жива огорожа - прикраса ділянки: ідеї

Молоді рослини для живої огорожі висаджують на різній відстані. Все залежить від довжини огорожі, кількості куплених саджанців і того, як швидко потрібно отримати результат. Наприклад, Дівочий виноград можна висадити через 1 або 2 метри. Саджанці повинні мати добре розвинену кореневу систему і сильні втечі. Землю після посадки приминають, поливають і мульчують корою або тирсами.


Якісні саджанці і правильний догляд за ними після посадки - запорука успіху в справі вирощування живої огорожі.

Зелена огорожа захищає садибу від пилу і шуму, підкреслює красу саду. Це може бути не тільки огорожа, яка заросла в'єною ліаною. Для живої огорожі також підійдуть звичайний барбарис, колючий терн, жимолість та інші рослини. Гарно виглядають хвойні дерева або чагарники, посаджені щільними рядами і підстрижені у вигляді прямокутників, напівсфер, різних геометричних фігур або тварин.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND