Жива огорожа швидкозростаюча багаторічна і вічнозелена

Нерідко власники присадибних ділянок стикаються з проблемою огорожі: бетонні, металеві або дерев'яні паркани втратили колишню популярність, а природні огорожі починають виконувати захисну функцію через тривалий період часу. Існує альтернатива: жива огорожа швидкозростаюча багаторічна - вічнозелена або листопадна, з дерев або чагарників.


Різноманітність огорожі для ландшафтного дизайну

Існує безліч форм зелених огорож, тому при плануванні закладки варто вивчити основні групи, які виділяються на базі різних параметрів:


По висоті

 • Бордюри, висотою до 50 см.
 • Середні огорожі до двох метрів.
 • Високі паркани, висота яких перевищує 2 м.

Формувати

 • Вільно зростаючі живі огорожі. Вид вимагає мінімальних трудовитрат з боку власника, утворюючи при цьому красиву природну огорожу. Однак щоб такий паркан радував око, необхідно правильно і ретельно підбирати рослини.
 • Формовані насадження. У групу включаються всі огорожі, які піддаються обрізці. Виглядають такі зелені паркани дуже елегантно: стрижка дозволяє отримати огорожі будь-яких форм. Однак для відходу від власника потрібна наявність певних знань і навичок.

За видом рослин

 • Вічнозелені. До таких насаджень належать усі хвойники. Листяні кущі для живої вічнозеленої огорожі також використовуються: самшит, падуб гостролистий, окремі сорти барбарису та інші.
 • Листопадні. Дуже велика підгрупа, до складу якої входять не тільки чагарники, а й дерева. Однак з приходом холодів подібні огорожі втрачають свою красу.
 • Багаторічні. Сюди відносяться всі чагарникові і деревоподібні рослини, закладка яких проводиться на тривалий період.
 • Однорічні. Використовуються для декорування вже існуючого забору зі штучного матеріалу.

За швидкістю формування

 • Швидкозростаючі огорожі. До підгрупи належать рослини, які здатні утворити повноцінний паркан максимум за 3 роки.
 • Огорожі, що відрізняються помірним зростанням. Приріст рослин для такого типу огорож варіюється від 30 до 60 см на рік.
 • Повільно зростаючі живі паркани. Максимальний річний приріст культур, що входять до підгрупи, становить 20 см, тому формування такої огорожі триватиме не менше 5 років.

За призначенням

 • Захисні. Метою створення таких насаджень служить огорожа ділянки від зовнішніх подразників.
 • Ландшафтні. Огорожі, які служать для поділу зон всередині саду.
 • Декоративні. Мета полягає в декоруванні будівель і приховування будь-яких недоліків.

Watch this video on YouTube

Які рослини підходять для живого паркану?

Рослини для живої огорожі вибираються згідно з такими рекомендаціями:

 • Рослини повинні рости з однаковою швидкістю і мати аналогічну щільність.
 • Зелень повинна відгороджувати ділянку, але не проникати на сусідню.

Дерева

Закладання швидкозростаючої живої огорожі може поводитися за допомогою деревоподібних рослин.

Евкаліпт

Культура є найбільш швидкозростаючою, що робить її чудовою рослиною для закладки зеленого паркану.

Іва

Часто використовується для формування швидкозростаючої огорожі. Деякі сорти відрізняються особливою декоративністю: верба козя, пурпурова. Незважаючи на нетребування культури до ґрунту, вона потребує досить високого рівня вологості.

Осина

Невибаглива порода, яка може культивуватися на грунтах будь-якого складу. Для формування огорожі використовуються молоді саджанці, втечі яких переплітаються садівником. Висота зеленого паркану регулюється обрізкою.

Клен польовий

Використання дерев подібної породи, яка відрізняється непереносимістю кислих ґрунтів, підходить для формування огорожі від 2 до 4 метрів. Стрижка, на яку дерево відмінно відгукується, проводиться двічі на рік.


Чагарники

Швидкозростаючі чагарники являють собою найкращий варіант для швидкого створення красивої природної огорожі.

Кизил.

Чагарник з красивими листками, відмінно підходящий для зовнішньої огорожі, прекрасно виносить тінь і не вимагає особливого догляду. Зацвітає чагарникова рослина до розпускання листових нирок наприкінці березня-початку квітня і радує власників рясним двотижневим цвітінням, після якого формуються поживні плоди. Віддає перевагу відкритим ділянкам з нейтральними ґрунтами.

Калинолистний міхуровидник

Нетребувальна рослина, що відрізняється високою декоративністю, з пишною округлою кроною. Через тінь, в якій культура спокійно може зростати, листя втрачає контрастність.

Барбарис.

Засухостійкий чагарник, який завдяки колючкам відмінно справляється із захисною функцією, особливо декоративно виглядає в осінній час - у період визрівання плодів і придбання листовими пластинами різноманітних контрастних відтінків. Деякі гібриди зимують з листям на втечах.

Терн

Невибагливий компактний куст з висотою до 3 м, що не вимагає ретельної обрізки. Непрохідність огорожі, утвореної терном, поєднується з користю плодів, які утворюються в результаті цвітіння чагарнику ще до появи листочків. У період цвітіння чагарник джерелить мигдальний аромат.

Туя Брабант

Вічнозелений чагарник з хвойних порід заслуговує особливої уваги: з усіх хвойників володіє найбільшим щорічним приростом в 40 см. Пишність крони туї безпосередньо залежить від систематичності стрижок.

Самшит

Вічнозельонний представник, який використовується при формуванні бордюрів і огорожів середньої висоти, здатний переносити помірні морози. Більш згубні для самшиту зимові вітру і весняні сонячні промені.


Рослини, що в "ються

Рослини, що в'єднуються, вимагають опори, тому використовуються для декорування існуючих огорож.

Плетиста троянда

Завдяки колючкам і переплетенням лози троянда відмінно захищає паркан. Найбільшою декоративністю виділяється в період цвітіння.

Клематис

Зберігає декоративні якості протягом усього теплого сезону. Для рясного кольору кольори потрібна регулярна обрізка.

Пл...

Декоративність рослини проявляється в велику кількість листя, втрата якого відзначається в занадто затінених місцях. Обов'язкова умова при вирощуванні - недопущення пересихання ґрунту.

Як вибрати оптимальний варіант?

Щоб правильно вибрати рослини для природної огорожі, необхідно враховувати основні параметри:

 1. кліматична зона;
 2. особливості місцевості;
 3. частота формування майбутньої огорожі;
 4. призначення огорожі;
 5. період декоративності.

Хвойна чи листяна жива огорожа?

Основним недоліком хвойних огорожі, які прикрашають, захищають територію цілорічно і збагачують повітря фітонцидами, є повільне зростання порівняно з листяними. Останні ж швидко розростаються, радують власників квітами і навіть плодоносять, будучи джерелом сировини для зимових заготовок.


Правила посадки і відходу своїми руками

Закладка живої огорожі проводиться за допомогою двох-трирічних саджанців навесні до початку співкоруху або ранньої осені, щоб посадковий матеріал встиг вкорінитися, за наступною схемою:

 1. За 10 днів до закладки готується ділянка: по закріпленому шпагату викопується траншея глибиною 50 см і шириною в 100 см.
 2. При висадці між екземплярами зберігається дистанція від 25 до 200 см залежно від рослини: для культур - 25 см, для кущів - 50-150 см, для дерев - понад 150 см.

Watch this video on YouTube

Рослини, як і в одиночних посадках, потребують таких заходів для догляду:

 • систематичний полив;
 • підживлення;
 • своєчасна обрізка як мінімум двічі за рік - навесні формуюча і восени санітарна.

Приклади використання

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND