Полив кімнатних квітів потрібно організувати правильно

Як правильно організувати полив кімнатних квітів? Питання, відповідь на яке буде нескінченна, оскільки кожна квітка поливається згідно з її характеристиками, тому дуже важливо знати назви рослин, кольорів, які ростуть у Вашому домі і знати мінімальні їх характеристики.

Також факторами, що впливають на те, як потрібно поливати кімнатні квіти є: пора року, якість горщика, температури в приміщенні.


Якість поливу можна розділити на:

  1. Помірний полив передбачає просихання земляної коми в горщику повністю.
  2. Рясний полив, коли земля добре волога, але без застою води. Велика частина декоративних рослин вимагає такий полив і в їх числі: бегонія, алоказія, лимон, плеолог, олеандр тощо.
  3. Надлишковий полив, коли земля в горщику не просто волога, вона мокра. Такий полив «любить» обмежену кількість рослин, наприклад: аїр, циперус, азалія.

Існують кілька основних правил, які слід дотримуватися при поливі:

  • Не можна поливати рослини водою, щойно набраною з-під крана, в ній надмірно багато хлору. Якщо є фільтри, то фільтруйте воду і вода обов'язково повинна бути відстійною. Кип'яченя вода мало підходить для поливу, так як вона просто «мертва».
  • Температура води повинна бути кімнатною, оскільки холодна вода слабшає рослину і уповільнює її зростання.
  • Поливайте так, щоб надлишок води вийшов у піддон, їх потім зливають, якщо тільки для рослини не є краще залишити залишок вологи в піддоні.
  • Поливаючи рослини, враховуйте, те, як це краще зробити в піддон або зверху, наприклад: «Сенполія», «Бальзамін», «Цикломен» краще поливати через піддон.
  • Для того щоб зрозуміти, земля в горщику суха чи ні, по ньому потрібно акуратно постукати, якщо звук дзвінкий - треба полити, якщо глухий - в горщику земля волога.
  • Не потрапляйте водою на листя рослин, багато з них цього не люблять. Якщо ж рослина любить вологість і вологу на листях, то крім поливу, її листя потрібно ще обприскувати. Водою не слід потрапляти на розетки та цибулини рослин.
  • Навесні і влітку, практично всі рослини вимагають збільшення поливу, причому його краще робити ввечері. Взимку ж полив краще організувати вранці.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND