Німфея

Мрія мати прудик з квіткою казкової краси - дуже давня. І ось рік тому на ділянці з'явилася водойма, а перша квітка в ній - цього літа. З різних сортів німфей вибрала сорт Альбіда. Зовні він схожий на видові лілії, але на відміну від них добре росте на невеликій глибині, що і було потрібно для мого прудика. Крім того, німфея зимує прямо у водоймі (за умови неповного його промерзання). Для посадки взяла п'ятилітрове відро, в стінках якого висверлила кілька отворів. Ґрунт приготувала з рівних частин ґрунту (взятої з кротових горбиків) і глини, розлученої до густоти сметани.


Готову суміш намагалася зробити не сильно щільною і комкуватою, але і не зовсім рідкою - щоб не стікала з руки. Потім у неї додала 1 ч.л. (без гірки) добрива «Кемира-люкс». Ємність наполовину заповнила сумішшю і помістила кореневище німфеї так, щоб точка росту була на рівні краю відра. Присипала ґрунтом, не доходячи до верху 2 см, залишивши місце для шару річкового піску (щоб не розмивало грунт).


Рослину поставила на верхню терасу прудика, де відточки росту до поверхні води вийшло близько 15 см. Спочатку рослина не подавала ознак життя, але незабаром німфея почала рости, видаючи по листочку в день. Переставила її глибше, а потім і на найглибше місце. Причому, зауважила, що на максимальній глибині листова пластина стала помітно більшою.

Одного разу пройшов сильний град, що пошарпав листя рослин, дісталося і німфеї. Обприскала всіх «постраждалих» цирконом. Після цього моя німфея почала викидати не по одному листочку, а відразу по п'ять. Пізніше обробки повторювала кілька разів. І рослина піднесла приємний сюрприз - зацвіла в цей же рік.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND