Як вилікувати на кімнатних кольорах білий наліт? Причини та методи боротьби

При вирощуванні квітів у домашніх умовах квітникарі часто стикаються з деякими труднощами, найпоширенішою з яких є білий наліт на самих кольорах і в горщику. Щоб правильно підійти до лікування потрібно зрозуміти причини появи нальоту, яких може бути кілька.

Основною причиною розвитку захворювань кімнатних рослин є організація неправильного догляду. Внаслідок чого створюються сприятливі умови для життєдіяльності паразитуючих комах, грибків та інших хвороб.


Білий наліт на кольорах кімнатних: причини

Найбільш частою причиною білого нальоту на тілі рослини і його листях є поразка:

 • мучнистою і хибною болісною росою
 • мучнистими червцями
 • пліснявою
 • сірою гниллю

Тому, слід розібратися в особливостях кожного захворювання, щоб правильно підібрати препарати для лікування.

Болісна роса

Листя кімнатних кольорів стрімко покривається білим нальотом внаслідок ураження міціліями - мікроскопічними грибками. Захворювання небезпечне швидкістю поширення, і якщо не вжити термінових заходів, то рослини незабаром загинуть.

Хворобу викликають грибки «Sphaerothecapannosa», рід яких налічує безліч різновидів. Тому заразитися мучнистою росою може будь-яка рослина.

Сприятливим середовищем для розвитку даного виду грибків є підвищений рівень вологості в приміщенні, а також різкі стрибки температурного режиму.

Суперечки грибів можуть легко мігрувати з однієї рослини на іншу при поливах, на лапках комах і з потоками повітря, тому хвороба є заразною. Заражену рослину ізолюють і проводять профілактичні обробки всіх кольорів.


До розвитку болісної роси можуть призвести надлишкові підживлення азотними добривами і дефіцит кальцію в сукупності з високою температурою і вологістю повітря в приміщенні.

Хибна болісна роса

Це родинне мучнистій росі захворювання, тому причини їх виникнення ідентичні, а прояви мають суттєву різницю. При ураженні болісною росою білий пухнастий наліт, утворений грибницею, поширюється по зовнішній стороні листової пластини.

При помилковій болісній росі наліт зосереджений на внутрішньому боці листя, а їх поверхню покривають плями жовтуватого кольору з білим нальотом, що має фіолетовий відтінок.

Мучнисті червці

Це паразити, внаслідок життєдіяльності яких на листях і стеблах рослин утворюється білий липкий наліт, за структурою схожий на вату. Ці комахи сселятися на внутрішньому боці листя і харчуються соком рослини, що призводить до його загибелі.

Цвіль

Утворення пліснявих плям на листях є результатом ураження грибками - ботритисом і міцілями. Цвіль має вигляд волокнистих або ворсистих субстанцій, покритих пилом.

Захворювання є результатом частих обприскувань квітів, в результаті утворюється надлишок вологи, яка є сприятливим середовищем для розвитку грибів.

З цвіллю потрібно боротися, інакше почнеться процес гниття і рослина загине.


Сіра гниль

Фрагментні плями білого нальоту з сірим відтінком спочатку зосереджені на стеблях і прилистових черешках. Але захворювання швидко поширюється по всій рослині. Тому потрібно бути гранично уважними, щоб сіра гниль не знищила всю домашню зелень, адже ліків від цієї недуги немає.

Всі ці хвороби відносяться до заразних і спровоковані неправильним доглядом, а зокрема, підвищеним рівнем вологості і температури.

Як лікувати білий наліт на кімнатних рослинах

Коли причини виникнення білого нальоту на кімнатних кольорах встановлені, можна переходити до методів їх усунення. Ці заходи схожі між собою, але можуть мати і відмінні особливості, нехтувати якими не варто.

Лікування мучнистої роси

При виявленні перших ознак хвороби потрібно нормалізувати температуру і вологість повітря в приміщенні, а також усунути причини різких коливань температур. Для надання першої допомоги при незначному ураженні квітів актуальні народні засоби:

 1. марганцевий розчин - 2 грами марганцівки розчиняють у 10 літрах води
 2. мильний розчин з додаванням кальцинованої соди. Для його приготування змішують по 45-50 грам соди і мила, після чого розводять 10 літрами води
 3. часниковий настій на 20 грам подрібненого часнику на 1 літр води. Наполягають добу

Цими розчинами промивають листя і стеблі рослин, а також проводять обприскування. Такі методи застосовні на початковій стадії розвитку захворювання. При важких формах недуги застосовні фугніцидні препарати. Причому при борошняному росі потрібно використовувати грошовмісні засоби, а при помилковій - мідьвмісні.


Боротьба з мучнистими червцями

Прибрати липку вату з листків можна за допомогою спирту, а усунути причину його утворення допоможуть інсектициди, які слід застосовувати за інструкцією. Процедуру повторюють кілька разів, оскільки яйця паразитів не страждають від впливу отрут. Інтервал між обробками - один тиждень.

Вилучення плісняви

Боротьба з цвіллю полягає у видаленні уражених частин кімнатних кольорів і профілактичних протигрибкових обробках. Також важливо відновити мікроклімат і створити рослинам відповідні умови утримання.

При лікуванні білого нальоту потрібно проводити комплексні заходи і регулярно оглядати здорові квіти, щоб не упустити момент і своєчасно почати лікування. Але лікувати захворювання набагато складніше, ніж попередити їх розвиток. Тому слід проводити системні профілактичні заходи.

Профілактика білого нальоту на кімнатних кольорах

Профілактика захворювань складається з простих правил:

 • регулярних оглядів квітів на предмет шкідників
 • видалення пилу та бруду з листових пластин
 • санітарні обрізки
 • оптимальні умови утримання для кожної конкретної рослини

Якщо ці умови дотримані, то кімнатні квіти матимуть стійкий імунітет проти грибкових захворювання і шкідників, які є причиною появи білого нальоту на листях і стеблях.


Тільки при грамотному догляді і правильних умовах утримання кімнатні квіти будуть нести користь і дарувати радість, а не стануть причиною розтрат і головного болю. Тому, перш ніж принести в будинок рослину, потрібно добре вивчити її переваги до вологості, температури та харчування.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND