Хвороби кімнатних рослин на фото допоможуть поставити діагноз

Найчастіше рослини починають хворіти при неналежному догляді, але іноді причиною хвороби є шкідники. Хвороби кімнатних рослин на фото можуть допомогти визначити причину захворювання, поставити діагноз і рекомендувати методи лікування.

Причини фізіологічних захворювань кімнатних рослин

Кімнатні рослини можуть страждати і відставати в розвитку через несприятливий вплив на них навколишнього середовища і допущені помилки під час відходу. До основних причин захворювань належать:


- брак поживних речовин у ґрунті та його підвищена кислотність. Рослина росте дуже повільно або зупиняється в зрості, жовтіє листя, опадають бутони кольорів або зовсім не формуються;

- підвищена або знижена температура утримання в приміщенні. Рослина жовтіє, листя закручується;

- невідповідне освітлення. Надлишок сонячного світла у тенелюбних рослин викликає закручування листя, їх висихання і опадання. Брак світла у світлолюбивих рослин провокує надмірне зростання слабких стеблів, листя світлеє, пригнічується цвітіння;

- невідповідний водний режим. Недостатній полив викликає в'ядання і побажання листя, їх опадання, засихання квіток. Надлишок води в ґрунті призводить до загнивання кореневих шийок і коренів, опадання листя і відмирання рослини.

Діагностика хвороби рослин та їх усунення

Кімнатні рослини нерідко піддаються вірусним захворюванням, і дуже важливо вчасно визначити вид інфекції і вжити заходів щодо її усунення. До основних вірусних захворювань належать:

- антракноз. На листях пальм і фікусів з'являються темні плями, а на кінцях листя - коричневі потеки. Уражене листя видаляє, а рослину обробляють біологічним фунгіцидом;


- сіра гниль (грибок Botrytis). Виглядає як пухнаста сіра цвіль, яка може покривати всю рослину: стеблі, листя, квітки і бутони. Найчастіше сірою гниллю вражаються цикламени, бегонії, узамбарські фіалки та глоксинії. У цьому випадку необхідно уражені ділянки видалити, рослину пересадити в новий грунт і обробити фунгіцидом;

- водянка. Захворювання виникає на нижній частині листя у вигляді коричневих пробкоподібних наростів в основному через перезволоження. Уражене листя видаляє, а рослині підбирають відповідні умови догляду;

- гниль коріння (фузаріоз). Хвороби піддаються в основному бегонії, пальми, узамбарські фіалки, кактуси і суккуленти. Листя у рослин жовтіють, потім темніють і гинуть. У кактусів жовтіють стеблі. Врятувати рослину можна тільки на початковій стадії захворювання шляхом видалення ураженої частини коріння. Пересаджену після такої процедура рослину поливають карбендазимом з метою запобігання поширенню хвороби;

- Чорень. Винуватцями захворювання є тля, мучнистий червець і білокрилка. На листі з'являється липкувате виділення. Як тільки з'являються перші симптоми, наліт змивають мокрою ганчіркою, всю рослину омивають під тепловатим душем, а потім обприскують перметринвмісним препаратом;

- плямистість листя. Вражає в основному дифенбахії, драцени і цитрусові. Проявляється у вигляді коричневих мокнущих плям, які поступово збільшуються і вражають весь аркуш. При появі симптомів листя видаляють, а рослину обробляють системним фунгіцидом.

Рослину легко врятувати в тому випадку, коли заходи вживаються при появі перших симптомів.

Як тільки ви помітили їх, слід знайти в інтернеті фото хворої рослини. Для цього в пошуковик введіть, наприклад, «догляд за цикламеном». У кожній статті описані хвороби і шкідники цієї рослини, і подальший пошук дозволить встановити правильний діагноз.


Основні шкідники кімнатних рослин

Кімнатні рослини вражаються шкідниками досить рідко, на відміну від рослин у відкритому ґрунті. Деяких комах виявити легко: вони збираються колоніями і добре помітні на рослинах.

До них належать:

  • тля. Буває різного забарвлення - зеленого, чорного, сірого, помаранчевого. Любить рослини з м'якими тканинами;
  • мучнистий червець. Білі комахи з ватоподібним гарматом покривають листя і стебли великими колоніями;
  • щитівка. Коричневі бляшки щільно прикріплюються до нижньої частини аркуша, до стебля і корінця;
  • білокрилка. Зеленуваті личинки присмоктуються до нижньої частини аркуша і висмоктують сік, внаслідок чого з'являються липкі виділення.

Такі шкідники, як цикламеновий кліщик, трипс, уховертка настільки крихітні, що їх помітити досить складно, але симптоми ураження легко знайти на фото і вжити відповідних заходів.

Важливо почати діагностику захворювання або ураження шкідниками відразу ж після появи небажаних змін у зовнішньому вигляді вашої кімнатної рослини.

Ігнорування термінових заходів може призвести в багатьох випадках до незворотних процесів і загибелі вашого зеленого улюбленця.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND