Чим корисний перець і як його вирощувати

Батьківщиною перцю прийнято вважати Центральну Америку. Звідти ця рослина потрапила в європейські країни в п'ятнадцятому столітті і швидко завоювала популярність в кухнях багатьох країн.

Не дивлячись на те що батьківщина перцю теплі країни, його успішно вирощують вже довгий час в кліматичних зонах середньої смуги і навіть там, де погода більш примхлива.


Популярність перець заслуговує не тільки за те, що страви з його використанням набувають дуже яскравого і привабливого вигляду, але і за ту кількість вітамінів, які містять його плоди.

Багато городників не зважуються братися за вирощування цієї овочевої культури на своєму городі, оскільки справа це все ж вимагає докладання зусиль і певних знань. Якби перець вирощувався в умовах, наближених до тих, які є на його Батьківщині, то проблем би не було майже ніяких. Але в наших широтах вирощувати перець доводиться через розсаду, а потім висаджувати її в парники або теплиці, щоб просто неба рослини не загинули.

Як правильно виростити розсаду перцю

Звичайно, найкращий варіант сіяти насіння відразу в теплицю. Але якщо така можливість у вас відсутня, тоді насіння можна проростити в кімнатних умовах і потім виростити розсаду.

 • Садити насіння потрібно буде вже в лютому місяці, оскільки найкращим віком для висаджування розсади в ґрунт вважається інтервал від 90 до 100 днів. За такий термін розсада встигає зміцніти, обрости кількома листочками.
 • Паростки перцю пікірування не дуже добре переносять, при цій процедурі легко пошкодити ніжну кореневу систему. Тому краще розсаду вирощувати не в загальних контейнерах, а в індивідуальних торфоперегнойних горщиках.
 • Ґрунт краще зробити дуже пухким, легким. Краще змішати субстрат з двох частин перегну, однієї частини піску і однієї ж частини землі. Дуже добре б додати в субстрат невелику кількість деревної золи.
 • Насіння перцю в ґрунт саджають не відразу. Перед посадкою їх необхідно замочити приблизно годин на п'ять в теплій воді, щоб вони набухли. Але і це ще не все. Після замочування насіння потрібно буде помістити у вологу тканину або марлю на 2-3 дні, щоб насіння проклюнулося. При цьому температура повинна бути на рівні хоча б + 20 градусів. При такій схемі пророщування паростки на поверхні землі після посадки насіння з'являється вже мало не наступного ж дня.
 • Ємність з посіяним насінням перцю потрібно тримати під плівкою в теплому місці (+ 22 градуси). При цьому освітлення на даному етапі не так важливо, можна навіть в темне місце поки поставити горщики або ящик.
 • Після того як сходи з'явилися, рекомендується в денний час дотримуватися температури вирощування + 26-28 градусів, а в нічні години добре б її знижувати до + 10-15 градусів.
 • Занадто часто і рiчно поливати паростки не слід, оскільки перець схильний до розвитку такого захворювання як чорна ніжка, яке може загубити дуже швидко всі паростки.
 • Розсаді перцю потрібна довжина світлового дня не менше 12 годин, а краще і більше, щоб запобігти витягуванню рослин. Тому доведеться організувати досвітку.
 • Висаджувати розсаду в ґрунт потрібно приблизно наприкінці травня - на початку червня, коли вже встановилася тепла погода. Схема для посадки - 40х40 см.

Чим корисний перець

Солодкий або болгарський перець і красивий зовні, і сповнений вітамінів і мікроелементів. Крім просто приємного смаку і соковитої м'якоті перець ще й корисний для організму і навіть може допомагати в лікуванні багатьох захворювань.

 1. Відома властивість перцю знижувати підвищений артеріальний тиск.
 2. Вживання перцю сприяє розрідженню крові, а, значить, зменшує ймовірність утворення тромбів.
 3. Перець багатий клітковиною, тому його вживання благотворно впливає на діяльність травної системи.
 4. Велика кількість вітамінів С і А в плодах перцю сприяє поліпшенню гостроти зору, добре діє на шкірні покриви і волосся, підвищує опірність організму до проникнення інфекцій.
 5. Вітаміни групи В дозволяють зміцнювати нервову систему, підвищують стресостійкість, сприяють поліпшенню функцій пам'яті, борються з безсонням.
 6. Маса корисних мікроелементів (калій, залізо, магній, цинк, йод та інші) допоможуть боротися з хронічною втомою, слабкістю, зниженим тонусом організму, допоможуть при залізодефіцитній анемії.
 7. Крім великої кількості вітаміну С в перці міститься вітамін Р. У зв'язці ці ці два вітаміни відмінно зміцнюють стінки судин.

Для багатьох стане відкриттям той факт, що за вмістом вітаміну С солодкий перець (особливо червоного кольору) в кілька разів перевершує такі комори аскорбінової кислоти як смородина і навіть лимони!

Можна ще довго перераховувати те, чим корисний перець. Але варто ще згадати, що більша частина вітамінів зберігається в плодах перцю навіть після їх теплової обробки.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND