Як прищепити лимон?

Як прищепити лимон? Це питання часто ставлять ті, хто виростив рослину з кісточки. Кісточку можна посадити в землю і через пару тижнів вона дасть сходи. Але така рослина буде плодоносити через вісім років, а то й більше. Для прискорення плодоношення лимон можна прищепити.


Як прищепити лимон? Сіянець потрібно вибирати віку одного року і більше. У його крону слід прищепити череня або нирку від дерева, яке почало плодоносити. Після такої процедури цвітіння починається на другий або третій рік. Плоди залишають згідно з принципом, що на 10 - 15 зрілих листя припадає одна зав'язок.


Способи щеплення для лимона - це копулювання, окулювання, щеплення в розщеп. Більшість способів щеплення застосовують цілий рік, але найбільш сприятливий час для щеплення - це весна або літо. Окулювання щитком бажано проводити в квітні, в період співкоруху в рослині.

Для щеплення необхідно зрізати з плодоносячого лимона дворічну гілочку. З неї беруть нирку для пересадки. Над і під найбільш розвиненою ниркою роблять горизонтальні розрізи. Потім ніж вставляють у верхній розріз і рухають лезо ножа вниз. Нирку з корою і деревиною відділяють. Листок видаляють, а черешок залишають. На стовбурі сіянця обирають місце біля кореневої шийки. У цьому місці очищають стовбурік. Надріз виконують у вигляді букви Т. Гострим ножем спочатку роблять горизонтальний неглибокий надріз. Потім вниз від цього надрізу виконують вертикальний надріз. Кору на сіянці розсувають і вставляють нирку-очок. Місце щеплення обв'язують ізоляційною стрічкою. Після зростання обв'язку знімають. Коли втеча виросте на 10 сантиметрів, її зрізають на три сантиметри вище основи.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND