Що таке формати цифрових файлів?

Використання цифрових медіафайлів для кодування аудіо і відео для розповсюдження на ПК і домашніх розважальних пристроях в останні роки значно зросло. Однак поряд з цим вибухом виникає багато складнощів.

Плутанина з цифровими файлами

Поширення багатьох різних форматів цифрових аудіо-, відео- і нерухомих зображень призвело до плутанини, оскільки не всі формати будуть відтворюватися на всіх пристроях.


Проще говоря, вы, возможно, подключили ПК или медиа-сервер к своему сетевому медиаплееру (или медиа-стримеру или Smart TV с приложением медиаплеера) через домашнюю сеть, но вы обнаружите, что не можете воспроизвести некоторые из своих сохраненных файлов. аудіо або відео файли, або, що ще гірше, деякі з ваших файлів навіть не відображаються у списку доступних музичних, відео або нерухомих зображень. Причина, чому вони можуть не відображатися, полягає в тому, що ці файли мультимедіа мають формат, який не може відтворювати ваш пристрій відтворення цифрового мультимедіа. Він просто не може зрозуміти цей тип файла.

Що таке формати цифрових файлів?

Коли ви зберігаєте цифровий файл, він кодується, щоб комп'ютерні програми або програми могли читати і працювати з ним. Наприклад, формати документів можна читати та редагувати у програмах для обробки тексту, таких як Microsoft Word. Формати фотографій можуть бути прочитані програмами для редагування фотографій, такими як Photoshop, і такими програмами для організації фотографій, такими як Windows Photo Viewer і Photos For MAC. Багато форматів відео, включаючи відеокамеру та файли DVD, файли Quicktime, відео Windows і численні формати високої чіткості, повинні бути перетворені для відтворення програмами, відмінними від програмного забезпечення, для якого вони були спочатку створені або збережені. Ці формати файлів також називають «кодеками», скорочено «кодер-декодер».

Перетворення файлу для його відтворення іншою програмою або раніше несумісним пристроєм називається «транскодуванням». Деякі комп'ютерні програми медіасервера можуть бути налаштовані на автоматичне перекодування мультимедійних файлів, які в іншому випадку несумісні з вашим пристроєм відтворення цифрового мультимедіа або програмним забезпеченням.

У чому різниця між форматами файлів?

Фотографії, музика і фільми, природно, різних форматів. Але всередині цих категорій, оскільки немає стандартизації, є подальші відмінності.

Наприклад, фотографії часто зберігаються у форматах RAW, JPEG або TIFF. Збереження фотографії у форматі TIFF зберігає найкращу якість фотографії, але це величезний файл. Це означає, що якщо ви використовуєте TIFF-файли, на вашому жорсткому диску буде менше фотографій, ніж при використанні іншого формату, наприклад JPEG. Формати JPEG стискають файл - вони стискають його і роблять його менше - отже ви можете розмістити набагато більше фотографій JPEG на жорсткому диску.

Відеофайли можна закодувати у стандартному форматі або форматі високої чіткості. Вони не тільки створені в різних форматах, але також можуть потребувати перетворення для відтворення на різних пристроях, від телевізорів до смартфонів.


Подібно, цифрові аудіофайли можуть бути закодовані у форматах низької або високої роздільної здатності, які впливатимуть на їх здатність до відтворення за допомогою потокової передачі або спочатку вимагають завантаження, і якщо пристрій відтворення сумісний з ними.

Ідентифікація форматів цифрових файлів

Ваш мережевий медіаплеєр (або медіа-стійкий/Smart TV з сумісними програмами) повинен мати можливість прочитати тип файлу, перш ніж він зможе показати його або відтворити. Деякі програвачі навіть не відображають назви файлів у форматах, які вони не відтворюють.

Очевидно, що важливо, щоб мережевий медіаплеєр, медіа-стійкий і Smart TV, які ви вибираєте, були здатні читати і відтворювати файли, які ви зберегли на своєму комп'ютері і в домашній мережі. Це стає особливо очевидним, коли у вас є iTunes і Mac, але ваш мережевий медіаплеєр не може зрозуміти ці типи файлів.

Якщо ви хочете побачити, які типи файлів є у вашій медіатеці, перейдіть до перегляду тек у Windows Explorer (ПК) або Finder (Mac). Тут ви можете перейти до списку всіх файлів у ваших мультимедійних теках. Клацніть правою клавішею миші виділений файл та виберіть «Властивості» (ПК) або «отримати інформацію» (MAC). Тут буде вказано тип файла або «вигляд» файла.

Іноді ви можете визначити формат файла за його розширенням: літери праворуч від «». Ви побачите щось схоже на пісню Beatles у форматі аудіофайлу MPEG 3 «mp3» (тобто «HeyJude.mp3»). Можливо, ви чули про портативного музичного програвача MP3. Формати відео можуть бути WMV для відео на ПК або MOV для відео Quicktime. Файл «StarTrek.m4v» - це відеофайл високої роздільної здатності MPEG-4.

Якщо ваш пристрій відтворення цифрового мультимедіа не може відтворити певний файл, навіть якщо він здатний відтворювати формат, це може бути файл, захищений авторським правом. Однак у деяких випадках можна обмінюватися (транслювати) законно придбаними захищеними носіями у своєму будинку.

Формати цифрових файлів, які часто використовуються

  • Формати файлів фотографій:  JPEG, GIF, PNG, TIFF, BMP
  • Формати музичних файлів: AAC, MP3, WAV, WMA , DOLBY® DIGITAL , DTS
  • Інші формати музичних файлів, до яких ви можете мати доступ: AIFF , ASF , FLAC , ADPCM, DSD , LPCM , OGG
  • Для користувачів iTunes: якщо ви зберігаєте свою музику в iTunes, переконайтеся, що мережевий медіаплеєр або медіа-ст можуть відтворювати AAC Audio. Аудіо файли iTunes можуть бути перераховані як m4a або Apple Lossless. Файли з суфіксом m4p є захищеними файлами AAC. Тепер ви можете купити музику в магазині iTunes, яка не захищена (без DRM), тому ви можете вільно відтворювати цю музику на всіх своїх пристроях.
  • Формати відеофайлів:  MPEG-1 , MPEG-2 , MPEG-4 , AVI , MOV , AVCHD , H.264 и H.265.
  • Інші формати відео, до яких у вас може бути доступ: DivX и DivX HD, Xvid HD , MKV , RMVB , WMV9, TS / TP / M2T

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND