Ягдтер'єр (Jagdterrier): характеристика породи собак, зміст, виховання та дресирування

Норна порода собак ягдтер'єр, яка також відома як німецький мисливський тер'єр, покликана стати ідеальним супутником досвідченого мисливця. Однак незважаючи на виключно робочі якості собаки, при належному вихованні вихованець також може бути вірним членом сім'ї.

Опис і характеристика породи ягдтер'єр

Собак цієї породи складно назвати величними. Водночас вони приковують погляди оточуючих лаконічністю форм і стилем. Їх зібраність і важкувате підборіддя в поєднанні з напруженим поглядом створюють враження жорсткої собаки. Характер у ягдтер'єра досить складний через сплетіння таких мисливських якостей, як сміливість, безстрашність, цілеспрямованість і нестримна енергійність з грайливістю, відданістю, притаманні виключно домашнім вихованцям.


Гарячий темперамент собаки проявляється з самого раннього віку, коли він намагається придушити господаря, взявши над ним верх. Подібна тенденція не зникає в міру дорослішання: ягдтер'єр навіть може пустити в хід зуби. Через це недосвідчені власники, які заводять представника породи, часто прирікають на муки себе і чотирилапого вихованця, з яким вони не в силах впоратися.

До дітей собаки ставляться досить терпимо, якщо спочатку позначити для маленьких членів сім'ї допустимі межі спілкування з ягдтер'єром. Оскільки представників породи не можна вважати собаками-няньками, до взаємодії з дітьми необхідно вчити цуценя з раннього віку. З домашніми тваринами мисливський тер'єр уживається важко: якщо з іншим собакою або кішкою він ще може змиритися при спільному проживанні з перших днів появи в будинку, то гризуни і птахи - це бажана здобич чотириногого мисливця, яку він обов'язково спробує на зуб.

Watch this video on YouTube

Історія походження

Німецький мисливський тер'єр вивели в Німеччині 1924 року: через рік після того, як почалася селекційна робота. Передбачалося, що собака буде володіти невеликими розмірами, темним забарвленням, хорошими адоптивними і мисливськими якостями, витривалістю. З цією метою були схрещені фокстер'єри, німецькі гончі, такси і пінчери.

Через скорочення чисельності представників породи в роки після Другої світової війни до розведення допускалися собаки навіть з незначними відхиленнями в екстер'єрі. Хоча спочатку цуценята, які не відповідають породним стандартам, відразу відстрілювалися. На пострадянському просторі ягдтер'єри набули популярності лише в 70-х рр. XX століття, коли чисельність породи була збільшена, а вимоги до відповідності стандартам посилені.


Watch this video on YouTube

Стандарт породи і вибір цуценяти

Породистий собака ягдтер'єр повинен відповідати наступним породним стандартам:

 • Голова - подовжений, клиноподібна.
 • Ніс - чорний або коричневий, середнього розміру.
 • Морда - злегка вкорочена з плавним переходом від плоского лоба.
 • Щелепи - сильні.
 • Очі - маленькі, овальної форми
 • Вуха - трикутні, що висять на хрящі, з високою посадкою.
 • Статура - компактний корпус з сильною спиною і глибокими грудьми.
 • Кінцівки - прямі, паралельні.
 • Хвіст - високо посаджений, купований.
 • Вага - кобелі повинні важити 9-10 кг, а суки - 8-9 кг.
 • Зріст - кобелі можуть досягати 40 см, тоді як висота сук становить 28-36 см.
 • Шерсть - коротка і густа. За якістю волосяного покриву розрізняються два різновиди породи: гладкошерстний і жорсткошерстний тер'єри.
 • Окрас - чорний, зонарно-сірий або темно-коричневий з рудим підпалом в зонах морди, грудей, кінцівок, а також над очима і під хвостом.

При виборі цуценя необхідно враховувати ряд важливих нюансів:

 • Батьки - купуючи собаку слід придивитися до її батьків, з якими у майбутнього вихованця має бути не віддалена схожість. Якщо планується використовувати цуценя для полювання, то варто вибирати серед виробників, які неодноразово брали участь у виставках та інших змаганнях.
 • Зовнішній вигляд - цуценя має бути досить упитаним і відповідати породним стандартам.
 • Поведінка - перед здійсненням покупки необхідно піти за психічним станом цуценяти, грайливістю, активністю. Хороші мисливці будуть намагатися вирватися з рук і, граючи, напасти.
 • Наявність документів і метрики - якщо виробники були допущені до розведення, то до цуценяти обов'язково повинна додаватися метрика. Наявність ветеринарного паспорта з відмітками про щеплення стане свідченням хорошого здоров'я малюка, який купують.

Watch this video on YouTube

Особливості утримання собаки

Оскільки розміри німецького мисливського тер'єру досить мініатюрні, він може проживати як у квартирних умовах, так і в приватному будинку з присадибною територією.

Щоб господар і собака жили у злагоді, необхідно враховувати ряд особливостей:

 • Іграшки - при утриманні в приміщенні, щоб собака не псувала меблі, слід обзавестися великою кількістю іграшок.
 • Вигул - активні представники породи потребують довгих і систематичних фізичних навантажень. Якщо полювання з ягдтер'єром неможливе, то рекомендується здійснювати з ним тривалі пробіжки на свіжому повітрі.
 • Наявність тварин - оскільки побороти мисливський інстинкт складно, то краще не заводити собаку в квартирах, де вже мешкають домашні вихованці.
 • Огорожі - якщо собака проживає в приватному будинку, де в літній час безперешкодно виходить у двір, слід захистити городні посадки огородними парканами, а під зовнішнім парканом варто залити глибокий фундамент.

Watch this video on YouTube

Догляд і годування


Ягдтер'єр вважається невибагливою в догляді породою. Але для підтримки міцного здоров'я і краси собаки, її потрібно регулярно купати, вичісувати, а також проводити інші гігієнічні процедури.

Догляд за вовною

Щоб волосяний покрив і підшерсток блищали і не сплутувалися, необхідно щотижня вичісувати вихованця за допомогою розрахунки з натуральним ворсом. Систематично чотирилапий мисливець обробляється від бліх, атакам яких схильні всі собаки. Після кожної прогулянки шерсть уважно оглядається на наявність кліщів, які при виявленні негайно видаляються.

Купання

Капаються представники породи в міру необхідності при використанні спеціальних шампунів. Коли водні процедури завершені, собака добре витирається і висушується феном, якщо в приміщенні прохолодно. Коли шерсть вихованця сохне природним шляхом, слід упевнитися, що в кімнаті немає протягів.

Догляд за очима і вухами

Очі вихованця дуже чутливі до різних подразників. Кожні 2 тижні слід протирати їх ватними дисками, змоченими спеціальним розчином. При їх закисанні процедура здійснюється негайно. Також систематично проводиться огляд вушних раковин, які при виявленні сірки необхідно акуратно почистити ватними паличками.

Догляд за зубами і кігтями

Якщо собаки часто гуляють асфальтом і риють ями, то кігті, як правило, сточуються самостійно. В іншому випадку гігієнічну процедуру необхідно проводити щомісяця, зрізаючи рогові утворення спеціальним інструментом. Після кожної прогулянки лапи необхідно перевіряти на наявність заноз або тріщин, які потребують обробки дезінфікуючим і загоюючим засобом.


Ще одним слабким місцем мисливської породи є зуби, які необхідно чистити регулярно. Щоб процедура не викликала у вихованця дискомфорту, привчання до неї починається з перших днів появи цуценяти в квартирі. Надалі чистота ротової порожнини позбавить собаку не тільки від проблем з неприємним запахом, а також і від різних захворювань, що виникають через запалення десен або руйнування зубів.

Харчування

Правильно складений раціон - запорука енергійності та міцного здоров'я ягдтер'єра.

Для зручності господар може віддати перевагу готовим сухим кормам преміум-класу для мисливських порід. Якщо час дозволяє, то можна приготувати їжу самостійно, обов'язково включивши в меню крупи "

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND