Довгошерстний чихуахуа: опис різновиду породи, догляд і зміст

Який характер ховається за милою мордочкою і мініатюрними розмірами довгошерстної чихуахуа? Відповідь на це запитання, як і багато іншої корисної інформації, пов'язаної зі змістом життєрадісної собачкою в будинку, читачі знайдуть у цій статті.

Опис довгошерстних чихуахуа

Чихуахуа - декоративна карликова порода, яку відрізняють мініатюрність, активність і орієнтованість на людину. Такі якості перетворюють тварину на чудову собаку-компаньйона, яка при всіх своїх зовнішніх даних, маючи високий інтелект, з легкістю стає маніпулятором в будинку.


Важливою гідністю є простота догляду за чихуахуа. Вони легко можуть задовольнятися стаціонарним туалетом у вигляді лотка. Але, звичайно, для зміцнення здоров'я і повноцінної роботи опорно-рухового апарату, відмовлятися від прогулянок на свіжому повітрі також не можна.

Якщо у майбутнього господаря є діти або інші домашні вихованці, то малюка представленої породи заводити можна. А ось в зворотному порядку робити цього не варто, оскільки чихуахуа дуже ревниві. Вони настільки прив'язуються до господаря, що часом подібне почуття доходить до егоїзму - песик не бажає ділити увагу власника ні з ким, навіть з дитиною, що з'явилася. В очах тварини це всього лише конкурент.

Історія походження

За найбільш популярною версією прабатьками малюків є течичі - собачки, які проживали спільно з індіанським плем'ям Тольтеків. Але безпосередні предки сучасних чихуахуа мешкали на території Мексики, штат Чивава. Своєю назвою порода зобов'язана саме ареалу місця проживання - «чіуауа». З часом тварини потрапили в прикордонні штати США, де і почалася робота кінологів над удосконаленням виду. Вони схрещувалися з англійськими той-тер'єрами, а також померанськими шпицями. Останнє вливання крові і стало причиною формування різновиду довгошерстих чихуахуа.

Перший стандарт таких собачок з'явився в 1904 році, після чого почався племінний розвиток. Сьогодні порода входить до трійки найбільш популярних у всьому світі.

Тривалість життя

Представники цього виду з мексиканським корінням живуть близько 12 років. Однак усереднений віковий показник може бути продовжений, якщо собачкам забезпечити відповідні умови утримання, систематично приділяти догляду за нею трохи часу, а також дарувати малюку свою любов і турботу. Важливе значення мають регулярні візити до ветеринарного лікаря, які дозволяють своєчасно діагностувати недуги і не допустити їх розвитку.

Призначення і характер собаки

Кращого собаки-компаньйона, ніж чихуахуа, не знайти. Його прихильність до господаря передається через здатність відчувати і навіть вгадувати настрій власника. Тому не треба проявляти агресію, адже собака може продемонструвати її як відображення у своїй свідомості.


Нерідко їх навіть вважають хорошими сторожами, правильніше сказати - «дзвіночками», оскільки маленькі чихуахуа дуже насторожено ставляться до сторонніх і відразу подають голос. З дітьми вони уживаються добре тільки в тому випадку, якщо їх завели вже після появи чаду.

Чихуахуа - це порода, яка не визнає авторитетів серед собі подібних. При цьому їх вага і розмір для песика зовсім не показові. Він може погнатися за більшою особиною, якщо так захочеться.

Цуценята відрізняються непомірною активністю. А ось дорослі собачки можуть годинами спокійно спостерігати за господарем, який читає книгу під улюбленим пледом.

Стандарт породи і вибір цуценяти

Чистокровні племінні довгошерсті чихуахуа з претензією на чемпіонство повинні відповідати абсолютно всім породним стандартам:

 1. Голова - округлена з черепом у формі яблука з вираженим широким переходом від лоба до морди.
 2. Морда - вкорочена, видернута, широка у основи і звужується до кінчика.
 3. Ніс - мочка може бути мати будь-які відтінки.
 4. Щелепи - правильний ножоподібний прикус.
 5. Очі - великі, округлі, темного кольору (світлі не є причиною дискваліфікації, проте небажані).
 6. Вуха - великі, прямостоячі, досить широко розставлені.
 7. Тулуб - компактне, добре розвинене з широкою і глибокою грудною кліткою.
 8. Кінцівки - прямостоячі, вертикальні по відношенню до правильно складеного корпусу.
 9. Хвіст - посаджений високо і має середню довжину.
 10. Шерсть - тонка, шовковиста, пряма або злегка хвиляста з несуче густим підшерстком. На вухах, шиї, тильній стороні лап і хвості повинні бути очеси.
 11. Окрас - допускаються будь-які, крім мармурового.
 12. Зріст у холке- 15-23 см.
 13. Вага - 2,5-3 кг.

Вибір цуценят довгошерстного чихуахуа - відповідальний захід, до якого потрібно підходити усвідомлено, засвоївши наступні моменти:

 • насамперед необхідно визначитися з майбутнім призначенням маленького друга. Якщо собаковод планує використовувати її для розведення або участі у виставках, то в розплідник краще відправлятися з фахівцем, щоб уникнути придбання малюка з вадами екстер'єру;
 • необхідно поспостерігати за поведінкою майбутнього вихованця, щоб він був активний, ігрівши;
 • до придбання обов'язково проводиться огляд тварини: вуха повинні бути чистими, а очі без помутнінь;

На замітку! Придбання високопородних собак слід здійснювати виключно в спеціалізованих розплідниках або у перевірених заводчиків, які не женуться за грошима на шкоду генетичній чистоті тварин.

Утримання, догляд і годування

Чихуахуа не годиться для життя на вулиці. Але ось у літній період буде дуже вдячний, якщо господар переселить його у вольєр на свіже повітря. Малюк любить прогулянки і активне проведення часу, про які повинен подбати власник.


Стрижка довгошерстного чихуахуа, як і грумінг, не проводиться. Досить його вичісувати щотижня. У період ліньки, який не особливо виражений, частоту процедури можна збільшити. Купати собачку бажано за необхідності при використанні спеціальних засобів.

Watch this video on YouTube

Систематично чотирилапому улюбленцю слід протирати очі і чистити вушні раковини. Як і інші дрібні породи, зуби чихуахуа часто страждають від карієсу і каменеосвіти, тому до проведення їх санації малюка слід привчати з перших днів появи в будинку. І також не варто забувати про укорачивание кігтів щомісяця.

У раціоні вихованця, яке має бути збалансованим, перевагу варто віддавати сухим кормам супер-преміум-класу для маленьких порід. Останній момент дуже важливий, оскільки така лінійка володіє високою енергетичною цінністю. Якщо ж господар вважає, що тварину потрібно годувати тільки натуральною їжею, то в раціоні переважати повинні м'ясні продукти з доповненням з овочів і різноманітних круп. Не можна забувати давати вихованцю кисломолочну продукцію і яйця.

Як дресирувати чихуахуа

Починаючи з 3 місяців, необхідно починати проводити інтенсивну соціалізацію собачки. Ідеальним варіантом вважається обстановка, коли коло спілкування включає різних пташок, кішок та інших побратимів.


Watch this video on YouTube

Не варто, дивлячись на мініатюрність тварини, носити її на руках. Це загрожує неправильним формуванням кісткових тканин. Слід прогулюватися з чихуахуа, щоб останній біг більшу частину дороги на повідку. Особливо це важливо для виставкових особин.

Улюбленці добре навчаються. Але дресирування має проводитися на підлозі, щоб через виконання трюку песик не отримав каліцтва.

Для тих, хто перебуває в пошуку пухнастого собаки-компаньйона, довгошерстний чихуахуа стане просто ідеальним рішенням.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND