Вест-хайленд-вайт-тер'єр: опис породи, годування і зміст, догляд за маленькою собакою

Любителі мініатюрних собачок навряд чи залишаться байдужими до чарівності білосніжних вестхайленд тер'єрів. Ці чудові тварини з просторів Шотландії буквально підкорили серця потенційних господарів усього світу. У чому особливості цієї породи, і як правильно доглядати за маленьким вихованцем?

Історія виникнення породи

До того часу цуценята білого забарвлення, які періодично з «являлися на меті інших тер» єрів, приймалися за бракованих. Перші тер'єри володарі білого хутра походили на своїх родичів керн- і скотч-тер'єрів. Лише через роки селекційної роботи ці тварини придбали свої великі голови та іграшкову зовнішність.


Засновником породи визнаний Е.Д. Малькольм з шотландського міста Полталоха. Саме завдяки йому білосніжні вихованці дебютували у виставках на заході сонця XIX ст. Ці пси мали світлий забарвлення вовни і вражали своєю активністю і дружелюбністю. Згодом клуб шанувальників породи був заснований в 1904 р., а перша виставка цих малюків сталася в 1907 р. Однак чинний і понині породний стандарт був прийнятий лише в 2010 р.

Опис і характер хайленд-уайт-тер'єру

Якщо згадати короткий опис породи, то собака хайленд-уайт-тер'єр немов створена для тривалих навантажень.

Тварини володіють об'ємними грудьми, розвиненими м'язами і потужними кінцівками. Особина не повинна бути надміру приземістою або, навпаки, високоногою.

 • Будова голови весту не повинна нагадувати голову скотч-тер'єру - остання повинна бути широкою в зоні між вушками. Зірваний або опущений ніс є ознакою шлюбу.
 • Зуби вест-хайленд-уайт-тер'єра, як і у багатьох інших представників англійських порід, рідко бувають ідеальними.
 • Прикус може бути прямим або ножоподібним. При цьому слід врахувати, що набір зубів може відрізнятися - стандарт допускає відсутність 4 премолярів. Бракованими вважаються особи з відкритим прикусом (коли крізь дрібні передні різці проглядає язик).
 • Передні лапи собак більше задніх.
 • Шерсть складається з м'якого підшерстка і жорсткої верхньої частини.
 • Ніс тварини повинен мати чорне забарвлення.
 • Забарвлення вовни може варіюватися від світло-пшеничного до кипенно-білого.

Watch this video on YouTube

Особливості утримання та догляду за собакою

Утримання західних тер'єрів у будинку і квартирі практично ідентичні. Головна умова - недопущення ізоляції вістей від сім'ї. Ці собаки гостро потребують спілкування з близькими, перебуваючи у вольєрі, собака може нудьгувати, і результатом стане зіпсований характер.

Собаче місце слід розташовувати далеко від протягів. При цьому вихованець повинен бути забезпечений не іграшками, поруч з лежанкою повинна розташовуватися миска з питною водою.


Неодмінною умовою утримання вістей вважаються тривалі прогулянки. За умови наявності окремої ділянки землі у своєму розпорядженні, собака проводитиме час на свіжому повітрі, жваво граючи. Але навіть у цьому випадку не слід виключати повноцінне відвідування тренувальних майданчиків і вплив навколишнього світу, що включає сприйняття звуків природи, людей, машин тощо.

Watch this video on YouTube

Правила годування вихованця

До питання годування маленьких білих тер'єрів слід підходити з особливою ретельністю. Присутність у раціоні вихованця морської капусти або пофарбованих овочів може стати причиною побажання його вовни, що неприпустимо для собак, які беруть участь у виставках. Їхня вовна повинна бути білосніжною.

Звістки, як і всі білосніжні собаки, можуть страждати від підвищеного ризику алергії на ряд продуктів.

Порада. Раціон пса-алергіка потрібно обговорити з ветеринаром, поступово вибраковуючи шкідливі продукти і більше не повертаючись до них. У таких випадках вихованцю ідеально підійдуть готові лікувальні корми.

Годувати вест-хайленд-уайт-тер'єра готовим кормом дуже зручно як для господаря, так і для пса. При цьому малюка не слід годувати виробами, що виготовляються спеціально для дрібних порід - така їжа занадто калорійна. Найкраще купувати вироби для середніх порід або активних собак.


Основу натурального меню тер'єрів має складати м'ясо. При цьому не слід пригощати вихованця тільки лише вирізкою: дрібні жилки і хрящі корисні для травної системи тер'єру.

Важливо. Якщо собака харчується натуральною м'ясною їжею, варто переконатися у відсутності в ньому різних інфекцій.

 • Неприпустимо давати вест-хайленд-уайт-тер'єру свинину.
 • Додатково білих тер'єрів можна годувати кисломолочною продукцією (сир, простокваша, йогурт), овочами (кабачок, ріпа, гарбуз) і фруктами (груші, абрикоси, яблука, персики).
 • Допустимо вводити в раціон собаки каші (гречану, вівсяну, рисову).
 • Кашу допустимо комбінувати з лляним насінням, зеленню (одуванчик, петрушка, крапива).

Стрижка і триммінг

Основною турботою для господаря білого малюка стане систематичний триммінг вест-хайленд-уайт-тер'єра. Собак слід вищипувати 2 - 3 рази на рік, а виставкових особин - кожні 1,5 - 2 місяці.

Це цікаво. У вест-хайлендів, які беруть участь у виставках, ніколи не вистригають так звану спідницю (вовна в районі боків і живота). Поступово вона досягає статі, а це незручно для псів, які ведуть активний спосіб життя.

Регулярному вищипуванню слід піддавати шерсть в зоні вух і очей вест-хайленд-уайт-тер'єра. Особливості триммінгу безпосередньо залежать від того, чи буде вихованець робити кар'єру на виставках чи ні. Так, собака може піддаватися стрижці замість триммінгу. Господарі вихованців, які не беруть участі у виставках, воліють самостійно стригти вістей.


Одяг для собаки

Вайт тер'єри - досить витривалі тварини, не схильні мерзнути навіть у зимовий період. Головне - простежити, щоб під час променаду в холод собака рухався і гуляв. Одяг, як правило, купують господарі собак, які відвідують виставки. Останнім необхідно зберегти свою спідницю в цілості, збереження і чистоті. У таких випадках необхідно купувати одяг на натуральній основі, що не призводить до електризації вовни.

Порада. Привчати білого тер'єра до процесу одягання слід з раннього віку (приблизно, з 3 місяця.) Не слід насильно одягати вихованця, який чинить опір.

Придбати гардероб для білого улюбленця можна в зоомагазинах або зшити необхідний предмет одягу на замовлення.

Вибираючи одяг для вест-хайленд-уайт-тер'єрів, слід звернути увагу на наступні фактори:

 • міцність матеріалів;
 • утеплення;
 • естетичність;
 • стійкість до кліматичних умов.

Сучасні виробники пропонують господарю безліч різних варіантів гардеробу для маленьких собак починаючи від повсякденного і закінчуючи парадним або виставковим.

Найбільшою популярністю користуються:

 • куртки, пальто;
 • плащі, дощовики;
 • комбінезони;
 • сорочки;
 • штани;
 • спортивний костюм;
 • сукні;
 • жилети;
 • головні убори, трусики;
 • чобітки, панчохи і так далі.

Додатково в арсенал прикраси вихованця можуть входити різні аксесуари, зокрема, заколки і сумочки


Характерні захворювання породи

В цілому, вест-хайленди не вважаються проблемними в частині здоров'я собаками. При належному догляді і відсутності супутніх патологій, вони з легкістю доживають до 15 і більше років.

І тим не менш, для цього різновиду тер'єрів характерні такі захворювання:

 • шкірні алергічні, грибкові хвороби (атопія, дерматит);
 • хвороби очей (атрофія сітківки, катаракта);
 • порушення роботи опорно-рухового апарату.

Дуже важливою вважається своєчасна вакцинація білих вихованців. Останню необхідно проводити не тільки цуценятам вест-хайленд-уайт-тер'єра, а й дорослим собакам.

Якщо у активної і веселої раніше тварини спостерігається слабкість, погіршення апетиту, сонливість, блювота, хромота, слід звернутися до фахівця.

Виховання та дресирування вихованця

Навчаючи і дресируючи вест-хайленд-уайт-тер'єра, слід брати до уваги його самостійність і вкрай напористий норов. При цьому конфлікти з вихованцем або ж застосування насильства до нього аж ніяк не допоможуть у процесі дресури. Найкраще використовувати для цієї мети прогулянки і рухливі ігри.

Тер'єрам необхідне опрацювання витримки. Починати дресирування найкраще з закладки садиби і годування, проводячи заняття спочатку вдома, і поступово виходячи за межі житла.


Вест-хайленд-вайт-тер'єри представляють мисливські породи собак. Саме з цієї причини з раннього віку тварини з нею потрібно починати працювати. Робити це можна вузликом ганчірки, дозволяти псу наздоганяти і хапати предмети, тріпати їх і хапати всією пасттю, словом, імітувати справжнє полювання.

Незважаючи на всю свою сміливість, відвагу і безстрашність, ці тер'єри аж ніяк не мають схильності до охорони і захисту. Найкраще ця тварина проявляє себе в типових змаганнях, призначених для маленьких собак: фрісбі, аджиліті, фрістайл тощо.

Чарівні маленькі вест-хайленд-уайт-тер'єри - справжні згустки енергії. Власнику такої тварини ніколи не буде нудно, білосніжний пес просто не допустить цього. Однак вихованець вимагає певного догляду, і особливої турботи потребує його шерсть.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND