Види кактусів у картинках змінять ваше уявлення про суккулентів

Найбільш невибагливу рослину - кактус - можна зустріти навіть у тих квітникарів-аматорів, які геть забувають про догляд за своїми кімнатними рослинами. Кактусам в основному потрібно мінімум уваги і турботи, а своєю красою вони будуть радувати вас не один рік.

Різновидів кактусів на нашій планеті можна зустріти тисячі. Всі вони об'єднуються близько в 100 пологів представників суккулентів, а види кактусів в картинках просто вражають своїм розмаїттям, кольорами, видозміненим листям-колючками, формами і найпрекраснішими різнокольоровими кольорами, які часто ще й чудово пахнуть.


Якими бувають кактуси

Дуже часто наше уявлення про кактуси обмежується рослиною кулястої або продовгуватої форми з дрібними або середньої величини колючками, яке необхідно іноді поливати і містити в теплі і під яскравими сонячними променями.

Насправді, види кактусів у картинках змінять думку про ці рослини, адже вони можуть бути представлені довгими, звисаючими, м'ясистими стеблями з дуже м'якими і зовсім не колючими голками, ребристими кулястими рослинами хитромудрих форм і з шершавою поверхнею, приплюснутими стеблями з ребристою поверхнею і колючками різної довжини і навіть форми, кустарниковими рослинами з членистими стеблями, які густо всипаються кольорами в період цвітіння, циліндричними кущами видами і ще дуже багатьма варіаціями.

Найпоширеніші види кактусів для домашнього вирощування

Ехінопсис

Такий кактус бачили, напевно, всі. Можливо, у більшості ехінопсис є і вдома. Вигляд цього кактуса, напевно, першим прийде в голову більшості людей, якщо їх попросять розповісти про те, що ж собою являють ці рослини.

Молоді рослини ехінопсису нерідко можуть несподівано порадувати своїх господарів красивими кольорами, які можуть відрізнятися за кольором. Бувають вони білими, червоними або жовтими. Також молоді рослини дають дуже багато діток, швидко розростаються, утворюючи колонії. Старі ж кактуси цього виду не можуть похвалитися такою плодовитістю і частіше ростуть на самоті.

Ехінопсиси дуже терплячі до похибок у догляді, витривалі, тому підійдуть новачкам у справі квітництва або особливо забудькуватим любителям флори.

Параметри

Цей вид теж не рідкісний гість на наших підвіконнях. Більшість видів опунцій мають великі, значні розміри для кактуса (близько 30 см у висоту), тонкі і дуже гострі колючки.


У природі кактус цей цвіте, а ось в домашніх умовах рідко кому вдається домогтися від нього цвітіння. В умовах оранжереї після цвітіння можна побачити і незвичайні грушевидні плоди опунції, за що він отримав назву «колюча груша».

Кактус ребуція

Часто і цей вид росте в кімнатних умовах. Любимо квітникарями за дуже красиві і яскраві квіти. У зимовий період ребуція потребує періоду спокою із забезпеченням прохолодного, але в той же час добре освітленого місця.

А влітку цьому кактусу необхідно приділяти увагу щодо поливу: земля в горщику не повинна пересихати. Так що купити і забути про ребуцію не вийде, за нею потрібно доглядати більше, ніж за багатьма іншими видами кактусів.

Ехінокактуси

Мабуть, у великих торгових центрах, в офісах компаній частенько кожен з нас помічав дуже великі кулясті кактуси, що прикрашають інтер'єр. Швидше за все, це були саме ехінокактуси.

Вони ростуть повільно в кімнатних умовах, але при цьому мають великий розмір. При домашньому вирощуванні домогтися від них цвітіння практично нереально. Але, наприклад, в умовах оранжерей можна помилуватися їх цвітінням.

За умови правильного догляду можна насолоджуватися декоративністю цього виду кактусів навіть без кольорів на них.

Гімнокаліціум

Цей рід кактусів дуже багатий видами, налічується близько 200 його різновидів. Дуже часто гімнокаліціуми можна зустріти в домашньому квітникарстві. Відносяться вони до квітучих кактусів, але зацвітають приблизно на 3-4 році життя.


Любимо цей кактус за те, що завдяки видовому розмаїттю можна знайти на будь-який смак «свій» кактус: відмінності спостерігаються і у формі, кольорі її квіток, і колючок.

Мамільярія

Це теж дуже поширений кактус для кімнатного змісту. По виду ці кактуси ніби покриті гарматою завдяки наявності маси тонкого волосся серед колючок, що виглядає дуже кумедно і мило. Цвіте мамилярія дуже красиво і найчастіше відбувається це в квітні.

Квіти цього кактуса розташовуються у формі вінка на макушці рослини, що не залишає нікого байдужим. Дуже багато утворює мамилярія і діток-побігів, що дозволяє легко розмножувати цей вид кактуса.

Всі види кактусів чудово приживаються в наших умовах, дуже красиво цвітуть і швидко розмножуються. Правда, для цього за ними необхідно правильно доглядати, але догляд досить нескладний і буде під силу навіть самотньому студенту-відлюднику.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND