Шавлія хормінумова

Оригінальний і привабливий вид шавлії хормінумовому надають приквітники, яскраве забарвлення яких зберігається до пізньої осені. Сорти відрізняються розміром рослини і забарвленням прилистників. Листя і квіти мають пряний смак і аромат. Насіння не втрачає всхожість 3-4 роки. Ідеальне місце для нього - добре освітлені сонцем місця. У тіні рослина витягується і погано цвіте. Росте на глинистому і піщаному грунтах, але надає перевагу родючим ділянкам. Насіння висівають наприкінці квітня у відкритий ґрунт або в березні на розсаду. Сходи легко переносять невеликі заморозки. Поливають шавлії регулярно до повного формування кольороносів. Потім рослина може зрівнянно легко переносити короткочасну посуху.


Шавлія відкликала на мінеральні добрива (20 г нитрофоски, 30 г суперфосфату, 15 г калійної солі на 1 кв. м на початку відростання) і підживлення настоєм коров'яка в період бутонізації.


Вплив на атмосферу будинку. Наповнює простір легкою, світлою енергією. Вплив на емоційний стан. Розвиває в людині якості, необхідні для подорожей, посилює потяг до науки. Розвиває уважність і сприйнятливість.

Вплив на здоров'я. Захищає від нездужань. Зігріває серце і знімає роздратування. У свіжому вигляді можна використовувати як приправу до солодких страви, для віддушки напоїв. Але для харчових і лікарських цілей краще підходить шавлія мускатна.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND