Обрізка бійки в домашніх умовах

У африканських тропіках родичі знайомої нам кімнатної рослини, які ростуть, сягають понад 20 метрів. У домашніх умовах доросле деревце може зрости до триметрової висоти. При цьому на вигляд нагадуватиме пальму, у якої листям прикрашена лише верхівка, а стебель залишається оголеним. Щоб не допустити цього, рослину піддають своєчасній обрізці, яка крім вирішення естетичних завдань, ще й омолоджує драцену.

Етапи росту та розвитку

Молода драцена являє собою розетку листя на стеблі, який поступово набуваючи деревну тканину, стає твердим. За сприятливих умов і гарного відходу рослина може прожити близько 15 років, кожні пару років регулярно скидаючи нижнє листя і оголюючи стовбур. Незабаром перисте довге листя прикрашатиме саму верхівку стовбура.


Оскільки декоративна цінність драцени полягає саме в красі її листя, є сенс зберегти наявні і домогтися активності зростання нових, молодих втечі. Це зробити легко і просто, якщо правильно обрізати драцену. Спеціалізовані магазини пропонують молоді рослини з уже сформованою кроною, де крім основного ствола вже виросли і зміцніли кілька бічних гілочок з розвиненими листочками.

Якщо придбана драцена має тільки одну втечу і ріденьку крону, можна домогтися додаткового гілкування і більш привабливого зовнішнього вигляду в домашніх умовах за допомогою обрізки.

Ще одна перевага цієї процедури в тому, що крім стимуляції розвитку додаткових нирок для зростання бічних втечі, відрізані частини рослини використовуються для розмноження драцени черенкуванням.

Робота з материнським деревом

Придбана молода рослина повинна пройти період акліматизації та адаптації, перш ніж її пересаджувати на постійне місце проживання, а тим більше, піддавати досить болючій процедурі обрізки. Вкорінена рослина має бути зростом не менше тридцяти сантиметрів, а місце зрізу відзначається не ближче, ніж 5 сантиметрів від лінії росту самих нижніх листочків на стовбурі.

Якщо формування крони відбувається до того моменту, як стовбур почав оголюватися, а це означає, що рослина не досягла ще дворічного віку, обрізка виробляється довільно, виходячи з естетичних міркувань. Процедуру слід проводити з упевненістю, що рослина цілком здорова.

Існує думка, що драцена - рослина невибаглива, легко приживається і особливих умов для догляду не вимагає. Тим не менш, обрізка бійки в домашніх умовах з метою домогтися від неї нових бічних гілочок-втечі, часто буває проблематичною. Втечі, кількістю 3 або 5 штук, можливі тільки в тепличних умовах і оранжереях. Але дещо можна зробити і вдома, дотримуючись простих рекомендацій.


Практичні поради

Гострим лезом або ножем потрібно зрізати верхівку драцни, що росте в горщику. Ранку нічим не змащувати і не припалювати. Після цього необхідно дуже добре полити рослину водою і накрити стволик разом з горщиком целофановим пакетом.

Подальший полив проводити не в землю, а в піддон горщика. Сам горщик з драціною поставити на саме сонячне вікно в будинку і не знімати пакет з горщика ні в якому разі, щоб не порушувати температуру всередині саморобної теплиці.

Важливо! Втечі драцена дає при вологості повітря 70-75%, а температура повітря і ґрунту повинна триматися на рівні + 20-25 градусів. Тому, знаходження драцени в теплому і добре освітленому місці, в очікуванні втечі, а також контроль вологості ґрунту і повітря всередині пакету допоможуть новим ниркам пробитися через місяць-півтора.

Перезволоження землі теж дуже небезпечно в цей період тим, що провокує загнивання кореневої системи і загибель всієї рослини. Першим сигналом неблагополуччя зазвичай стає масовий листопад - драцена стрімко втрачає листя і оголює стовбур. Крім того, кора дорослого дерева зморщується, а сам ствол розм'якшується, втрачаючи пружність, викривляється.

Використання зрізаних втечі

Врятувати рослину може саме обрізка з подальшим черенкуванням: зрізані частини, поміщені в посудину з водою або вологий пісок, через місяць-два відростять корінці і будуть готові для висаджування. Слід особливо підкреслити, що до моменту утворення коріння череню знадобляться додаткові сили, які він повинен буде отримувати з листя, що залишилося на ньому.

Якщо материнська рослина виявиться виснаженою, то її череня може загинути. Якщо запас міцності досить високий, то постраждає якась кількість листя, оголюючи стовбур, але верхівка повинна зберегтися цілісною.

Для того щоб зберегти черенкам здатності коренеутворення на тривалий час, їх очищають від листя, ріжуть на шматочки до 10 сантиметрів у довжину, обробивши місця зрізів парафіном.


Саме такий посадковий матеріал пересилають поштою і перевозять на будь-які далекі відстані. Перед використанням зріз череня оновлюють, обробляють стимулятором росту і поміщають у вологу поживну суміш. Молоді рослини регулярно пересаджують не рідше, ніж через два роки, дорослим збільшують інтервал до п'яти років. Пізніше достатньо оновити верхній шар ґрунту, а ще подбати про омолодження рослини методом обрізки.

Одна з індійських легенд розповідає про походження драцени, яку називають драконовим деревом. Виявляється, колись кровожерливий дракон напав на величезного слона, а той, помираючи, звалився на дракона. Там народилася драцена, яка живе в наших будинках, радуючи око своєю красою.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND