Коргі (вельш-коргі): опис різновидів породи собак, догляд, годування, виховання

Коргі - життєрадісні і сповнені енергією собаки, які незважаючи на милий зовнішній вигляд володіють стійкою мораллю і витривалістю. Представників породи можна охарактеризувати як відданих компаньйонів, що підходять для проживання у великій сім'ї в міських умовах квартири (будинку).


Опис різновидів породи

Пастуші собаки вельш-коргі є помічниками людей з давніх пір. Вони знайшли своє застосування в різних роботах по господарству. Невеликий розмір карликових вівчарок і сьогодні не заважає їх робочим якостям.


Це ласкаві і позитивні собаки, позбавлені всякого натяку на агресію. У них немає ознак боязкості і боягузтва. Вельш-корги з перших днів появи в будинку стануть улюбленцями всієї родини. Але оскільки собаки дуже рухливі і потребують тривалих пробіжок, продиктованих вродженими інстинктами пастуха, не рекомендується їх заводити зайнятим людям, не здатним забезпечити карликовим вівчаркам тривалі тренування на свіжому повітрі.

У рамках породи були виділені два різновиди, що відносяться до різних стандартів:

 • Вельш-коргі-пемброк (стандарт 39) - до відмінних характеристик зовнішнього вигляду можна віднести більш вузьке тіло в порівнянні з кардиганом, а також приземістість і практично відсутній хвіст. Забарвлення вовни на тулубі найчастіше соболіно-білий, а голова пофарбована в рудий або чорний тон.
 • Вельш-коргі-кардиган (стандарт 38) - екстер'єр представників цього різновиду передбачає наявність подовженого хвоста, більш округлих, великих вушних раковин. Нижня межа росту становить 30 см, а вага коливається в межах 14-15 кг. Характерний окрас - тигровий, блю-мерль.

Watch this video on YouTube

Історія походження

Батьківщиною милої міні-вівчарки вважається Уельс, де вона з'явилася в X столітті. На собаку були покладені обов'язки пастуха для коров'ячого стада.

Існує кілька версій походження породи коротколапих собачок:

 1. На думку деяких вчених, розлученням породи, які використовувалися як пастуші пси, займалися ще кельти в XV столітті до н. е.
 2. Валлійська легенда говорить, що маленькі представники породи, яка використовувалася у фей для верхової їзди, були принесені в дар людям. Своєрідним підтвердженням цієї версії служить відмітина на спині породних собак, що нагадує сідло.

Але незважаючи на таку тривалу історію, справжню популярність порода набула в XX столітті, коли в 1925 році її представники були представлені на виставці. Після цієї події ще протягом 10 років велася безперервна селекційна робота, поки в 1934 році не були виведені два різновиди: Welsh Corgi Pembroke и Welsh Corgi Cardigan

Watch this video on YouTube

Характер і поведінка собак Коргі


Доброзичливі і покладисті малюки вельш-коргі відрізняються стійкою психікою і беззаперечною вірністю своєму власнику. Вони вловлюють настрої і почуття людей, залишаючись при цьому енергійними і позитивними, здатними розвеселити навіть у найхмурий день.

Через свій пастуший інстинкт, свою сім'ю вони сприймають як «стадо», наглядаючи і граючи з дітьми, ставлячись до останніх з великою любов'ю. Але оскільки у цуценят є звичка злегка покусувати домочадців за ноги, збираючи таким чином їх разом, не слід залишати з корги наодинці малюків дошкільного віку.

Врівноваженість і добродушність дозволяють коргі легко вживатися з іншими представниками тваринного світу, що мешкають у домі. Вони доброзичливо ставляться як до кішок, так і до гризунів, комфортно почуваючись у великій, повній родині. Однак через активність і нестримну енергію, яку їм необхідно постійно викидати, літнім людям не варто зупиняти свій вибір на цуценятах породи вельш-коргі.

Watch this video on YouTube

Стандарт породи і вибір цуценяти

Згідно з чинною редакцією Стандарту, порода повинна відповідати наступним параметрам екстер'єру:

 • Голова - подовжений, клиноподібна.
 • Череп - широкий.
 • Ніс - чорний.
 • Морда - злегка витягнута і заужена з вираженим переходом від лоба.
 • Щелепи - міцні з ножоподібним прикусом.
 • Очі - середнього розміру, овальної форми
 • Вуха - пряморядні, трикутні (у Welsh Corgi Cardigan більш великі і злегка заокруглені).
 • Статура - міцний, продовжуватий корпус з округлими грудьми.
 • Кінцівки - міцні і короткі.
 • Вага - 13-15 кг.
 • Зріст - 26-32 см.
 • Шерсть - середньої довжини з жорсткою, щільною структурою і коротким підшерстком (допустима невелика хвилястість).
 • Окрас - червонуватий, коричнево-жовтий, палево-чорний і соболиний кольори волосяного забарвлення з білими вкрапленнями в районі шиї, грудей і морди.
 • Хвіст - не купується (у різновиду Welsh Corgi Pembroke практично відсутній).

Watch this video on YouTube

Як вибрати цуценя


Зважившись на придбання цуценяти коргі, майбутньому господарю необхідно слідувати кільком важливим правилам:

 1. Необхідно відправляється до перевіреного заводчика з хорошою репутацією або в іменитий розплідник.
 2. Слід оцінити місце та умови утримання майбутнього вихованця.
 3. Важливо подивитися на суку: велика частина якостей спадкується цуценям від матері.
 4. Обраний малюк повинен мати метрику і ветеринарний паспорт.

Особливості утримання собаки

Порода собак вельш-коргі невибаглива до умов утримання і чудово може проживати як у квартирі, так і в будинку із земельною ділянкою.

Перед тим, як принести цуценя додому, необхідно:

 • кахельні підлоги застелити. На них лапи собаки будуть роз'їжджатися, сприяючи збільшенню травматизму тварини;
 • підняти всі дроти і електроприлади, які можуть стати мішенню коргі;
 • запастися гумовими іграшками, що допомагають уникнути проблем із зіпсованими речами;
 • якщо планується згодом залишати собаку вдома одну, то облаштувати спальне місце за допомогою спеціальної клітини-переноски, куди стелиться матрац і ставиться мисочка з чистою водою.

Догляд, здоров "я та годування

Коргі не потрібен особливий догляд. Достатньо виконувати набір стандартних вимог.

Прогулянки

Для пастуших собак дуже важливі прогулянки, на які виводити цуценя можна тільки після всіх щеплень за віком і закінчення карантину. Щоб не перевтомлювати собаку, тривалість перебування на вулиці збільшується поступово. З 8 місяців, коли вихованець фізично зміцніє, можна приступати до тренувань, на яких він повинен обов'язково багато бігати в різному темпі.

Обчислення

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND