Таблетки від кліщів для собак: огляд кращих засобів, застосування, протипоказання

У теплі місяці активність комах, у тому числі кровосисних, дуже висока. Але якщо від комарів немає особливої шкоди, то кліщі і блохи здатні завдати істотної шкоди здоров'ю домашньої тварини. На сучасному ринку представлено безліч різновидів продукції, що дозволяє впоратися з цією проблемою: краплі, спреї, нашийники та інше. У цій статті йтиметься про таблетки від кліщів для собак.


Механізм дії таблеток від кліщів для собак

Ветеринарні препарати у вигляді жувальних таблеток стали застосовуватися відносно недавно.


Механізм їх дії виглядає так:

 1. Після вживання таблетки її діючі речовини потрапляють у кров через стінки шлунка.
 2. Компоненти швидко поширюються по всьому організму за допомогою діяльності кровоносної системи.
 3. Знижується інтоксикація, що виникла в результаті попадання патогенних мікроорганізмів, які проникли зі слиною паразитів під час укусу.
 4. Шкідливі бактерії виводяться з організму тварини.

Таким чином, патогенна мікрофлора нейтралізується діючими речовинами лікувальних засобів, захищаючи організм вихованця. При цьому блоха або кліщ, що вкусив тварину після прийому ветпрепарату, швидко гине. Це відбувається через згубний вплив на організм шкідника домінуючого компонента. Імунітет до з'єднання паразити виробити нездатні.

Крім цього, таблетки мають досить низьку токсичність, і не завдають шкоди організму тварини. Більшість з них підходить для всіх порід собак.

Увага! Компоненти, що входять до складу препаратів, можуть викликати алергічні реакції. Тому, при призначенні засобу ветеринаром слід сповістити фахівця, якщо у тварини є схильність до подібних проявів.

Як вибрати потрібний засіб

Краще, коли підбором засобу від кліщів і бліх займається фахівець, з урахуванням усіх особливостей конкретної тварини.

Якщо вибрано, ветеринари керуються такими критеріями:

 1. Склад кошти. Важливо підібрати препарат з такими активними компонентами, які не завдадуть шкоди організму тварини. Але при цьому вони повинні володіти високою ефективністю проти паразитів.
 2. Вага пса. Більшість лікувальних засобів у таблетованій формі не дозволено приймати особам, вага яких не досягла 2 кг. Призначення препаратів можливе, але при цьому дозування підбирається індивідуально, щоб уникнути інтоксикації і негативного впливу на травні органи тварини.
 3. Вік та індивідуальні особливості собаки. Багато ветпрепаратів, призначених для боротьби з паразитами, не підходять цуценятам молодше 2 місяців. А також велика їх частина заборонена до застосування вихованцями, організм яких ослаблений.
 4. Види препаратів, що приймаються паралельно. Якщо за станом здоров'я тварині необхідні ще будь-які засоби, важливо враховувати їх особливості. Активні речовини таблеток від бліх і кліщів, що застосовуються спільно з іншими лікувальними складами, можуть викликати небажані прояви.
 5. Наявність алергії. Якщо у тварини були помічені подібні реакції, варто призначати лікарський засіб, який нездатний їх спровокувати, або ж ймовірність їх виникнення вкрай низька. Але якщо у собаки присутня індивідуальна непереносимість конкретної речовини, що входить до складу якогось ветпрепарату, її слід замінити іншим.

Порада. Крім перерахованих факторів, варто звернути увагу на смак і запах таблетки.

Багато виробників враховують, що не кожна тварина здатна проковтнути мерзенну на смак, неприємно пахну пігулку, і створюють їх з ароматами, привабливими для собак, які і варто купувати. Найчастіше таблетки від паразитів мають аромат і присмак м'яса.


Переваги та недоліки популярних препаратів

Незважаючи на те, що таблетовані препарати вважаються відносним нововведенням на ринку, вже з'явилося чимало їх різновидів. Розглянемо найпоширеніші засоби середньої цінової категорії.

Таблетки Бравекто

Активним компонентом таблеток «Бравекто» від кліщів є речовина флураланер. Воно здатне знищувати паразитів, не завдаючи при цьому шкоди тварині.

З'єднання блокує певні ділянки в організмі кровосисних комах, за рахунок чого виникає параліч, і згодом шкідник гине. Діє препарат швидко, при цьому в клітинах не накопичується і виводиться з калом і сечею.

Ще однією перевагою лікувального складу є те, що ефект від застосування триває до 3 місяців. Крім того, його можна призначати вагітним і годуючим собакам.

Недоліком засобу можна назвати вікове обмеження. Його заборонено давати цуценятам до 2 місяців і особам, вага яких становить менше 2 кг.

Watch this video on YouTube

Фронтлайн Нексгард


Ефективність лікарського складу забезпечує з'єднання афоксоланер. Не будучи токсичним сам по собі, він згубно впливає на шкідливих комах. Діяти починає «Нексгард» вже через 30 хвилин і здатний вразити 8 видів кліщів і 2 різновиди бліх.

Застосовувати його можна в лікуванні собаки будь-якої породи, в тому числі при вагітності і вигодовуванні. Але в такій ситуації бажане спостереження ветеринара.

До мінусів відносять те, що тварини з масою тіла менше 4 кг погано переносять таблетки від кліщів «Фронтлайн». Їм потрібне індивідуальне дозування, перевищення якого може призвести до вельми неприємних наслідків.

Препарат Комфортіс

До складу ветеринарного засобу «Комфортіс» входить спіносад. Ця речовина призводить до порушень у передачі нервових імпульсів у клітинах паразитів, чому розвиваються різні розлади в їх організмі, що призводять до загибелі. При цьому собака переносить лікування добре, ризик виникнення побічних проявів мінімальний.

Одним з істотних плюсів препарату є те, що він випускається в декількох дозуваннях. Це робить зручним його застосування для лікування як великих, так і дрібних порід. Діяти ветзасіб починає вже через 30 хвилин, а виводиться з організму через 48 годин. А також, на відміну від інших аналогічних препаратів, його можна використовувати, коли на шкірі тварини присутні пошкодження.


До мінусів відносять наявність ряду протипоказань. Крім того, що «Комфортіс» не призначають цуценятам до 3 - 4 місяців, він заборонений до застосування в період вагітності і вигодовування. А також не можна давати його собакам, які страждають захворюваннями нервової системи та епілепсією.

Зоетіс Сімпарика

У складі цих жувальних таблеток присутній сароланер. Ця сполука безпечна для тварин, і побічні прояви від застосування засобу вкрай рідкісні.

На кліщів склад починає діяти через 7 - 8 годин після прийому, блохи ж гинуть через значно менший термін. Як правило, він займає не більше 3 годин.

Крім того, препарат забезпечує стійкий захист від паразитів протягом місяця.

Крім цього, таблетки «Сімпарика» застосовують у лікуванні дерматиту, викликаного укусами комах, а також у терапії саркоптозу і демодекозу. Призначати його можна тваринам, коли їх вага перевищить 1,3 кг.


До мінусів зараховують протипоказання до застосування у цуценят, які не досягли віку 2 місяців, а також неможливість використання для захисту хворих і ослаблених тварин.

Як правильно давати таблетки вихованцю

Таблетки від паразитів застосовують відповідно до інструкції, особливості якої залежать від різновиду засобу та рекомендацій ветеринара. Але існують загальні принципи, яких слід дотримуватися при лікуванні.

Забороняється:

 • призначати лікарські засоби цуценятам молодше двомісячного віку;
 • давати жувальні таблетки собакам на голодний шлунок;
 • перевищувати рекомендоване дозування.

А також варто стежити за станом тварини в процесі лікування.

Можуть з'явитися небажані ефекти, до яких зараховують:

 • втрату апетиту;
 • рясне слиновідділення;
 • блювоту;
 • розлади координації;
 • порушення стільця;
 • зміни кольору виділення;
 • апатію і загальне погіршення самопочуття.

Увага! При виявленні подібних симптомів тварину слід показати ветеринару.

Протипоказання

Список протипоказань, так само, як і рекомендації щодо застосування, залежать від виду обраного препарату.


Крім вікових обмежень, більшість таблеток заборонено давати в таких випадках:

 • при вазі тварини менше 2 кг;
 • у випадках важких захворювань і загальному ослабленні організму;
 • при індивідуальній непереносимості компонентів складу.

Окремі лікувальні засоби протипоказані вагітним і годуючим собакам, однак, у сучасній ветеринарії їх не так вже й багато.

Щоб не ризикувати здоров'ям тварини, краще довірити вибір відповідного ветпрепарату фахівцеві. Їм будуть враховані всі особливості вихованця, що дозволить підібрати найбільш ефективний і безпечний засіб.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND