Коли викопувати гіацинти: цибулини на зиму, після цвітіння

Питання про те, коли викопувати гіацинти і як правильно їх зберігати, щоб наступного року вони продовжили радувати розкішним цвітінням, рано чи пізно виникає перед кожним власником присадибної ділянки. Голландські квітникарі радять у жодному разі не залишати цибулини в ґрунті. Це може призвести до того, що навесні вони будуть дуже слабкими, а через рік рослина взагалі здатна загинути. Перед черговою посадкою цибулини необхідно оглянути і відсортувати.

Як і коли викопувати цибулини гіацинтів після цвітіння?

Після того як процес цвітіння завершився, гіацинти продовжують зберігати своє листя приблизно до кінця червня. Після цього зелена частина рослини починає поступово відмирати. Чим довше гіацинту вдасться зберегти своє листя, тим у нього більше шансів отримати із землі необхідну кількість поживних речовин і підготуватися до цвітіння наступного року. Тому досвідчені квітникарі намагаються доглядати квітку якомога довше, навіть незважаючи на відсутність суцвіття.


Якщо ж листя не поспішає жовтіти і продовжує радувати своїм яскраво-зеленим кольором, то це може означати, що рослина планує зацвести повторно. Вод тільки цвітіння цього разу не буде тривалим.

Викопувати гіацинти після цвітіння потрібно тільки після того, як їх листя зав'яне. Приблизно цей період припадає на першу половину липня. Не варто чекати, поки листя у рослини повністю відпадуть, інакше знайти цибулини в землі буде на порядок складніше.

Видаліть залишки плодоніжки за допомогою спеціальних ножиць, складіть цибулини в ящик у два шари і залиште підсихати.

Watch this video on YouTube

Чи потрібно викопувати гіацинти на зиму?

Як відомо, гіацинти відносять до числа ранніх рослин. Після того як процес цвітіння закінчується, відразу починає дозрівати цибулина. Потім настає період відпочинку і спокою. Дуже важливо в цей час зберегти цибулину від надлишку вологи, різких коливань температури та інших погодних сюрпризів.

Також слід враховувати, що на присадибній ділянці можуть мешкати гризуни, для яких гіацинтові цибулини є справжнім делікатесом.


Велика кількість вологи призводить до загнивання цибулин, плюс до всього у відкритому ґрунті виживаність діток рослини мінімальна. Завдяки викопці ви можете бути впевнені, що наступного року рослина порадує пишним і неймовірно красивим цвітінням.

Запобіжні заходи при викопуванні

Викопувати цибулини потрібно з особливою обережністю. Вибирайте їх з ґрунту з достатньою кількістю землі і при цьому намагайтеся уникати навіть найменших пошкоджень кореневої системи.

Основні правила, яких слід дотримуватися під час викопування рослини:

  • Займатися цим процесом варто в суху і ясну погоду.
  • Для викопування використовуйте звичайну штикову лопату або вила. Намагайтеся піддягати ґрунт поглибче, щоб захопити весь рівень залягання цибулин.
  • Цибулини вибирайте уважно, в тому числі і їх дрібні дітки.
  • Якщо довелося викопувати гіацинти з вологого ґрунту, не поспішайте його відразу прибирати, оскільки очищати цибулини рекомендують тільки від сухої землі.

Правила зберігання цибулин

Зберігання цибулин гіацинта - заняття відповідальне. Адже тільки за правильних умов можна досягти бажаного цвітіння наступного року. Якщо цибулини були викопані занадто пізно або не дотримувалися правил зберігання, то очікувати пишного кольору немає ніякого сенсу.

Весь процес зберігання складається з декількох етапів, для кожного з яких характерний певний температурний режим:

  • Після того як цибулини були викопані з ґрунту їх відправляють у темне добре провітрюване приміщення і залишають там в середньому на тиждень до висихання. Температура повітря близько + 20 градусів.
  • Потім цибулини звільняють від залишків землі і складають у ящик максимум у 2 шари. Далі рослина зберігається при кімнатній температурі протягом 2-х місяців.
  • Наступний етап - передпосадковий. Він триває 1 місяць. У цей час цибулини повинні зберігатися при температурі + 17... + 18 градусів. Дуже важливо підтримувати достатній рівень вологості, щоб вони не висохли.

Watch this video on YouTube

Чи потрібна цибулинам обробка?

Цибулини, які призначені для штучного розмноження, обробляти потрібно обов'язково. Для дезінфекції відмінно підійде розчин марганцівокислого калію (1%). Цибулину можна або занурити в нього повністю, або обприскати за допомогою пульверизатора. Після процедури її необхідно просушити протягом 2-3 днів при температурі + 23... + 25 градусів.

Терміни висаджування в ґрунт

Повертати цибулини гіацинта у відкритий ґрунт рекомендують наприкінці вересня - на початку жовтня. Якщо це зробити раніше позначеного терміну, рослина почне активно розвиватися, що призведе до його загибелі в зимовий період. При пізній висадці гіацинту не вистачає часу для вкорінення, що також загрожує загибеллю.


Перед висадкою цибулини потрібно перебрати. Для посадки в ґрунт вибирають тільки середнього розміру. Більш дрібні необхідно доростити в домашніх умовах. Перед тим як висадити цибулини, їх потрібно знезаражити. Для цього підійде розчин фунгіциду.

Щоб рослина відчувала себе максимально комфортно в ґрунті, грунт необхідно підготувати. Спочатку перекопайте землю і виберіть всі бур'яни та залишки інших рослин. Потім розрівняйте перекопану ділянку. У ґрунт слід внести перегній або компост. У деяких випадках рекомендують додавати пісок і торф. Пісочні ґрунти потребують більшої кількості калієвих добрив.

Якщо під час висадки рослини стоїть несприятлива погода, то посаджені гіацинти варто гарненько утеплити. Для цього відмінно підійде шар листя або захисна плівка.

Виходячи з усього вищесказаного, ви тепер знаєте, коли викопувати гіацинти найкраще. Прості правила у догляді дозволять насолоджуватися пишним кольором рослини протягом багатьох років.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND