Китайська злива: сорти, вирощування і догляд

Незважаючи на те, що китайська слива морозостійка і легко пристосовується до агрокліматичних умов району культивування, в наших садах вона є оригінальною плодовою породою. Для отримання пишного цвітіння і стабільно великих врожаїв, слід враховувати основні агротехнічні рекомендації з оброблення сливового дерева.


Опис популярних сортів

Серед безлічі поширених сортів найбільш підходящими для культивування в середній смузі є:

 • «Краса Орлівщини» - технічний сорт, представлений невисокими деревами до 3 м у висоту з жовтими плодами, які підлягають збору наприкінці літа-початку вересня.
 • Слива китайська «Альонушка» - скороспілий сорт, що характеризується середньорослими деревами до 2,5 м у висоту і ранніми термінами дозрівання плодів з високими смаковими і товарними якостями.
 • «Червона куля» - столовий сорт ранніх термінів дозрівання. Фаза плодоношення настає в другій половині липня, коли можна поласувати досить ліжкими плодами з соковитою м'якотттю жовтого кольору і чудовим смаком. Завдяки стійкості до клястероспориозу демонструє хорошу врожайність.
 • «Неженка» - зимостійкий сорт з круглими червоними плодами, що визрівають в кінці літа, недоліком яких є швидке осипання після дозрівання.
 • «Уссурійська слива» - зимостійкий сорт з розтягнутим періодом плодоношення, протягом якого збираються солодкі, шароподібні плоди, що не підлягають транспортуванню.
 • Слива китайська «Скороплодна» - високопродуктивний гібрид ранніх термінів дозрівання відрізняється різнокольоровими плодами на одному дереві зі солодко-кислим смаком.

Watch this video on YouTube


Чим китайська злива відрізняється від інших видів

Рід Слива включає понад 250 видів, серед яких особливої уваги заслуговує китайська злива.

Відмінні риси різновиду полягають у наступному:

 1. Висота - в садах середньої смуги дерева китайської сливи, як правило, не перевищують 2 м.
 2. Форма крони - шароподібна крона плодової культури складається з розлогих втечі.
 3. Кора - гілки китайської сливи гладкі на відміну від інших підвидів, у яких вони покриті легким гарматом.
 4. Листя - довготривалі листові пластини відрізняються від округлих листочків садових злив.
 5. Цвітіння - фаза настає до розпускання листових нирок і відрізняється високою інтенсивністю розквітання біло-рожевих ароматних суцвіттів.
 6. Плодоношення - фаза настає вже на 3 рік після висадки культури у відкритий ґрунт.

Посадка рослини

Щоб китайська слива добре розвивалася і демонструвала високу врожайність, слід правильно провести закладку саду.

Де і коли краще садити китайську зливу

Для китайської сливи вибираються сонячні, захищені від вітрів ділянки з легким, родючим, лужним грунтом. Оскільки дерево має стрижневе кореневище, то залягання ґрунтових вод має бути глибшим за 1,5 м. Готується ділянка під висадку посадкового матеріалу за 2-3 роки. Територія перекопується на глибину в 70 см з додатковим внесення компоста, піску і доломітового борошна, якщо грунт кислий. На відміну від інших сливових дерев, цей різновид висаджується восени, що дозволяє кореневій системі краще адоптуватися за зимовий період.

Процес і схема посадки

Watch this video on YouTube

При висадці:

 1. За 3 тижні доготовлюються посадкові ями з розмірами 70х70 см.
 2. Між лунками зберігається відстань в 1,5 м, а між рядами - 2,5 м.
 3. У день посадки у саджанців видаляються пошкоджені корені і засохлі втечі.
 4. З верхнього шару витягнутої землі, торфу, піску і фосфорно-калійних мінеральних добрив готується родючий субстрат.
 5. На дні ями робиться горбик, в який вганяється колиць таким чином, щоб він виступав над рівнем грунту на 70 см.
 6. Посадковий матеріал опускається в ями з розправленим корінням і засипається до половини підготовленим субстратом.
 7. Після ущільнення і поливу яма досипається так, щоб коренева шийка виступала на 7 см.
 8. Пристовбурне коло повторно поливається і мульчується.
 9. Саджанець підв'язується.

Увага! На ділянці слід висаджувати різні сорти китайської сливи, що в майбутньому забезпечить гарний досвід дерев і стабільний урожай.


Вирощування та відхід у відкритому ґрунті

Зливу китайська для реалізації свого потенціалу потребує виконання певної агротехніки з оброблення.

Полив.

Культура здатна справлятися з нетривалою посухою. У періоди сильної спеки рекомендується поливати дерева з розрахунку 10 л води на 1 м2 проекції крони.

Обробка ґрунту

Щоб коренева шийка не прела, що дуже поширено в умовах середньої смуги, слід робити земляний холмік в 40 см навколо стовбура. Після поливу або опадів пристовбурне коло розпушується, забезпечуючи вільну циркуляцію повітря. Не варто забувати про мульчування тирсами або торфом, яке запобігатиме швидкому випаровуванню вологи і утворенню кірки.

Підживлення

Протягом сезону китайську зливу рекомендується підгодовувати 4 рази:

 1. На початку вегетації дерева підгодовуються азотними агрохімікатами - аміачною селітрою, сечовиною.
 2. Двічі за літо в приствольне коло вносяться фосфор і калій.
 3. З приходом осені, щоб культура встигла підготуватися до зими, варто збагатити ґрунт калієм.

Обрізка

Починають формувати крону відразу після висадки, коли саджанець вкорачується наполовину висоти. Наступної весни проводиться ще одна формуюча обрізка, при якій видаляються сильно вибилися вгору і зростаючі в середину побіги. Надалі з приходом весняного тепла здійснюється санітарна стрижка.

Правила зимівлі китайської сливи

Після перших заморозків все опале листя збирається і спалюється за ділянкою. Молоді дерева віком до 3 років укутуються мішковиною, що дозволяє захистити саджанці від вимерзання.

Профілактика хвороб і шкідників

Серед хвороб, що вражають плодову культуру, виділяються клястероспориоз і моніліоз, від яких допоможе захистити дерева весняна обробка 3% -им розчином бордоської суміші. З комах шкоду може завдавати сливова плодожерка. Щоб не допустити кладки яєць метеликом слід з початку цвітіння в періоди інтенсивного літа проводити профілактичні обробки інсектицидним препаратом. Для визначення інтенсивності використовуються феромонні пастки.

Способи розмноження

Культура розмножується за допомогою кісточки, що підходить тільки для типового виду. Щоб зберегти сортові якості, необхідно вдатися до прийому розмноження щепленням.


Кісточкою

Для отримання кісточок вибираються визрілі плоди, опалі з дерева. Коли сливи стежать, кісточки звільняються від м'якоті і просушуються на повітрі, а потім переносяться в темне місце для виліживання. Восени посівний матеріал заглиблюється у відкритий грунт, де посіви мульчуються.

Щепленням

Спосіб рідко застосовується в домашніх умовах садівниками-початківцями через складність виконання і необхідність наявності певних навичок, техніки.

Таким чином, при виборі китайської сливи, догляд за якою досить простий, садівник все ж повинен бути готовий, що існує ризик вимерзання квіткових нирок через ранні терміни цвітіння культури.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND