Гортензія Сандей Фрайз: опис, вирощування, посадка і догляд

В останні роки все більше дачних галявин прикрашають чудові квітучі чагарники, які раніше можна було зустріти тільки на південному морському узбережжі під час літнього відпочинку з сім'єю. Так, звичайно мова йде про гортензію. Хто б міг подумати, що ця південна красуня буде чудово себе почувати навіть на сибірській дачі.


Насправді сортів цього чагарнику дуже багато. Але особливою популярністю у садівників може похвалитися гортензія Сандей Фрайз, про яку і піде мова в цій статті.


Гортензія заметільчаста Сандей Фрайз - опис

Цей сорт вивів французький селекціонер Жан Рено кілька років тому, взявши за основу популярну Ваніллу Фрайз. Головною відмінністю гортензії Сандей Фрайз є її компактність - висота і ширина куща не більше 120 см, при цьому він має правильну форму.

Червоно-коричневі гілки з темно-зеленим еліптичним листям увінчані квітками незвичайної форми і забарвлення - ніби по всьому кущу розвісили стаканчики з рожеватим полуничним пломбіром.

В один і той же час на одному і тому ж кущі можуть розташовуватися квітки абсолютно різної колірної гами.

Це пояснюється різними фазами цвітіння:

 • білий колір - саме початок;
 • рожевий - середина;
 • яскраво-малиновий - цвітіння добігає кінця.

На інтенсивність відтінку і колірну гаму суцвітей впливає кислотність землі: чим вона вища, тим насиченіше забарвлення біля квіток.

Гортензія заметільчаста Сандей Фрайз має ще одну перевагу перед іншими сортами - це неймовірна рясність і тривалість цвітіння (середина червня - кінець жовтня). Завдяки незвичайній витягнутій формі і довжині суцвітей (близько 0,3 м), гортензія приковує до себе захоплені погляди будь-якої людини.

Watch this video on YouTube


Посадка у відкритий ґрунт

Для рослини дуже важливий склад ґрунту, його зволоженість і освітленість ділянки. Перед тим, як садити цей чагарник, уважно вивчіть вимоги щодо вибору місця, хоча посадка гортензії і догляд за нею під силу навіть садоводу-початківцю.

Підготовка місця і ґрунту

Найкраще місце для вирощування цього сорту - ажурна полутень, створена листям дерев, або від будь-якої споруди. Прямі сонячні промені негативно позначаться на розвитку рослини і її цвітінні. Так само негативно впливатиме і протяг.

Ґрунт під гортензією Сандей Фрайз повинен бути родючим, бажано, щоб це був кислий суглинок.

Піщаний і вапняний грунт для неї не підходять через низьку кислотність. Щоб підкислити ґрунт, додайте трохи бурого торфу, тирси або хвойного компоста.

Гортензія заметільчаста Сандей Фрайз віддає перевагу ґрунту з підвищеною вологістю, для неї підійде навіть злегка заболочене місце, їй також не страшно весняне скупчення талої води.

Оскільки гортензія нормально ставиться до загазованості навколишнього середовища, то сміливо саджайте її поруч з дорогою, створюючи живу огорожу.


Як і коли садити?

Час посадки - весна або осінь - залежить від регіону вирощування. У північному регіоні саджайте навесні, на початку травня. У південних регіонах можна саджати не тільки навесні, а й восени, десь у середині вересня.

Заметільчасту гортензію саджайте так, щоб між деревцями залишалося 1,5-2,5 м. При створенні живої огорожі можна скоротити відстань між кущами до 1-1,5м, щоб між ними не було просвіту.

Посадка:

 • зробіть ямку за 3-4 тижні до того, як садити (глибина - 40-50 см, ширина - 60-7- см);
 • увечері, напередодні посадки, вилийте в неї пару відер води, щоб за ніч вона гарненько напитала ґрунт;
 • заповніть яму до половини перегноєм, дерновою землею, чорноземом і торфом, додайте 2 стіл. ложки сечовини, 2 стіл. ложки сульфату калію та склянка суперфосфату;
 • вставте саджанець, закопайте яму, не заглиблюючи кореневу шийку, і притопчіть землю навколо стовбура;
 • вилийте в приствольне коло відро-півтора води і замульчуйте грунт.

Деякий час після посадки рослині потрібен захист від прямих сонячних променів і поривів вітру.

Догляд за гортензією Сандей Фрайз

Вирощування гортензії - процес нескладний. Вона не вимагає до себе пильної уваги, але грамотний підхід і регулярність дій безсумнівно дадуть хороший результат у вигляді надзвичайно пишного цвітіння.

Полив і підживлення

Гортензія погано реагує на брак вологи. Слідкуйте за тим, щоб ґрунт навколо куща завжди був вологим, особливо в літню спеку. Цього можна досягти тільки регулярним поливом. Для поливу найбільше підходить дощова вода через її природну м'якість. Жорстка вода не годиться для поливу гортензії, оскільки в ній перевищено вміст вапна.


Як зменшити жорсткість води:

 • поливайте відстійною водою;
 • зав'яжіть у ганчірку трохи (^ 100 гр) торфу, опустіть у відро з водою, дайте настоятися добу;
 • додавайте у воду трохи яблучного оцту, а краще щавелевої кислоти.

Під кожну рослину виливайте як мінімум по відру води, а краще по дві.

Розпушування і мульчування ґрунту в пристовбурному колі допоможе зберігати вологу більш тривалий час. Рихліть у міру утворення кірки, хоча б раз на 3-4 тижні.

Майте на увазі, глибоке розпушування тільки нашкодить рослині. Через поверхневе розташування коріння є небезпека їх поранити.

Коли почалася активна вегетація, а тим більше цвітіння, не скупіться на підживлення. Їх необхідно проводити в цей період раз на півмісяця. Органічне підживлення має чергуватися з мінеральним. Органічні добрива - це настійний коровий гній або курячий послід, доданий у воду. Мінеральні добрива - калійна селітра і суперфосфат. Можна також використовувати спеціальні добрива для гортензії з садівничого магазину.

Ще одна важлива деталь у догляді за гортензією. Сорт Сандей Фрайз відрізняється крихкістю втечі, вони не витримують ваги величезних квіток. Щоб вони не ламалися, підв'язуйте гілки з особливо великими суцвіттями до якої-небудь опори.


Обрізка рослини

Головна мета обрізки - надати кущу ідеальну форму і простимулювати рясне цвітіння.

Щорічна обрізка гарантує пишність і чисельність квіток на кущі.

Зазвичай вона робиться в двадцятих числах березня, поки не почалося сокодвижение і не заважає листя. Намітьте для себе найбільші втечі, вкоротіть їх, залишивши по 5 нирок, решту видаліть.

Старі кущі потребують омолоджувальної обрізки. Вона полягає в тому, що зрізаються всі гілки до пеньків в 7-8 см. Наступного року ці пеньки дадуть молоді втечі, значить, куст буде обсипаний квітками.

Як доглядати за гортензією восени і взимку

Найхолодніша з усіх гортензій - заметільчаста. Вона спокійно перенесе 25-градусний мороз без укриття. А якщо місце, де вона росте, тихе і безвітряне, то і більш низька температура їй не страшна.


У разі, якщо все-таки їй довелося підмерзнути, то вона знайде в собі сили на швидке відновлення, коли настане весна.

Щоб підтримати гортензію під час зимівлі, слід занурювати куст і замульчувати товстим шаром пристовбурне коло - це захистить кореневу систему від морозу.

Як підготувати гортензію до зими:

 • з початку вересня припиніть полив;
 • приберіть азотні добрива, а кількість фосфорно-калійних збільште;
 • очистіть куст від сухого листя, приберіть їх з пристовбурного кола і спаліть.

Восени розрослися кущі розсаджують. Важливо, щоб ця робота була проведена до холодів, щоб пересаджена рослина вкоренилася.

Розмноження гортензії Сандей Фрайз

Гортензія Сандей Фрайз розмножується кількома способами:

 1. Зелені черенки. У липні наріжте черенки (15 см) з 3-4 парами листя, помістіть в ємність з водою, в яку додано стимулятор росту. Через 3-4 години посадіть їх у вологу торфо-піщану суміш і накрийте кожен банкою. Не забувайте поливати. Після появи нових листочків банки зніміть. Перед настанням зими зробіть укриття із сухого листя, трави та укривного матеріалу.
 2. Відводки. На початку весни до розпуску нирок покладіть нижні гілки куща на зрихлену землю і присипте їх, залишивши на поверхні тільки макушку. Регулярно поливайте. Наприкінці вересня з них виростуть півметрові саджанці, відкопайте їх і розділіть по одному. Прикопайте кожен саджанець і залиште під кущем на зиму. Навесні висадьте їх грядку. Висадьте на місце постійного зростання через рік.
 3. Відприски. На початку осені акуратно відокреміть молоду поросль від основного кореня, посадіть на тимчасову грядку для дорощування. На наступний рік можна висадити їх на постійне місце.
 4. Ділення куща. Ранньою весною, поки не набухли нирки, полійте обраний для ділення кущик, обережно викопайте його і промийте корінці. Розділіть кореневу систему на потрібну кількість саджанців і розсадьте на вибрані місця.

Watch this video on YouTube

Захист від хвороб і шкідників

Якщо протягом багатьох років гортензію не підгодовувати, вона витягне з ґрунту всі корисні речовини, він стане мізерним і рослині стане нічим харчуватися. Це призведе до порушення обміну речовин, листочки пожовхнуть і пожухнуть. Гортензія захворіє хлорозом. Щоб цього не допустити, періодично підгодовуйте куст добривом із залізом.

Проведіть відновлювальні заходи з оздоровлення куща. Простіше кажучи, обприскуйте гортензію Агріколою, Хелатом, Антихлорозом, Феровітом, Ферріленом або Брексілом.

Гортензія може вражатися і грибковими інфекціями. При виявленні перших ознак захворювання, обробте куст спеціальними препаратами, які продаються в будь-якому садівничому магазині. Для профілактики грибкових захворювань щоосені та весни обприскуйте кущі фунгіцидами. Також добре протистоїть грибку і бордоська рідина.

Використання в ландшафтному дизайні

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND