Гортензія Пінки Вінки: опис, посадка і догляд

Гортензія Пінкі Вінкі - чагарник, створений понад 10 років тому селекціонерами з Бельгії, вважається найбільш цінним представником роду гортензієвих.

Куст зобов'язаний своєю затребуваністю надзвичайно красивої зелені і пишно квітучим суцвіттям, які з приходом осінньої пори радують око всілякими фарбами.


Відмінна риса, яка притаманна саме цьому виду гортензій - високий рівень міцності втечі, яким під силу утримати важкі суцвіття на стадії цвітіння без використання додаткової опори. Всілякі підставки часто спотворюють зовнішню привабливість куща та естетичний вигляд садової ділянки.

Опис

Сімейство гортензій іменовано в ім'я сестри принца римської імперії - Гортензії. Чисельність роду гортензій становить понад 80 підвидів.

Стусани Вінки - середньогабаритне деревце або чагарник з розлогою кроною. У висоту рослина сягає 2 метрів.

Такий незвичайний красивий куст вважається багаторічним, його стебель досить упруг і потужний. Листя гортензії мають довготривалу форму, краї сформовані у вигляді зубців. Забарвлення листя темно-зелене. На дотик листя трохи шорстке.

Суцвіття рослини сформовані в конусоподібній формі. Квіти білого забарвлення на краях гілки збираються в заметільчасту форму. Характерна особливість Пінки Вінки полягає в тому, що забарвлення квіток та їх насиченість можуть змінюватися від білого до ніжно-рожевого. Суцвіття набирають забарвлення досить довго, і він змінюється нерівномірно.

Період цвітіння Пінки Вінки припадає на липень-вересень.


Щодо освітлення куст не надто примхливий, тому може рости навіть у напівтіні.

Щоб забезпечити прийнятні умови для зростання, важливо контролювати вологість землі. Проводити полив гортензії потрібно раз на тиждень, розпушити ґрунт - 2 рази на сезон.

Щоб цей вид гортензій вміляв око багатим цвітінням, втечі чагарнику потрібно підрізати на 2/3 щорічно.

Для максимального комфорту Пінки Вінки потрібні помірні кліматичні умови, але перенести люті морози чагарник також зможе. Рослина не вимагає укриття на холодну пору року, так як відмінно себе почуває при температурі до мінус 30оС. Якщо ж чагарник ще молодий, доведеться подбати про нього на період холодів. Для цього достатнім буде укрити ґрунт сухостоєм, а сама рослина щільною мішковиною.

Посадка у відкритий ґрунт

Гортензія Пінки Вінки, як і будь-яка інша рослина, вимагає ретельної підготовки на процесі посадки. Краще, щоб посадка гортензії проходила ранньої весни.

Під час посадки чагарнику в грунт, саджанець встановлюють у добре зволожену яму (глибина менше 50см), дно якої попередньо було устелене сумішшю торфу, піску, перегну і опалої хвої.

Зверніть увагу, коренева система Пінки Вінки розвивається в ширину, тому ямка для посадки повинна бути досить широкою.


Щоб рослина добре прижилася на новому місці, необхідно удобрювати ґрунт і ґрунт. У цих цілях доречно використовувати суміш з піску, торфу, хвойного опаду і перегну, яку поміщають на дно. Також можна використовувати мінеральні добрива, засипавши їх у лунку. При цьому шийка кореня повинна залишатися над землею.

До моменту, поки рослина остаточно не приживеться, її потрібно регулярно поливати.

Підготовка місця і ґрунту

Щоб за всіма правилами провести висадку гортензії сорту Пінки Вінки, потрібно зробити поглиблення в землі розміром 50см. На дно лунки укладають перегній, перепріле листя і хвою, пісок і торф у рівних пропорціях. Потім встановлюють саджанець в лунку з добривом, засипають землею і поливають.

Щоб у літній час гортензія не відчувала дефіциту вологи, ґрунт навколо чагарнику рекомендується встилати сухою травою або тирсою.

Підгодовувати рослину селітрою можна двічі протягом року.


Як і коли садити?

За рекомендаціями досвідчених садівників, висадку Пінки Вінки в ґрунт краще проводити в перших числах весни. Це обумовлено тим, що саме спочатку весни сокодвижение в чагарнику ще не починається.

Дійсно, такий період для посадки чагарнику оптимальний, адже у рослини є достатня кількість часу, щоб добре вкоренитися до літнього спекотного і набратися сил до суворих зимових холодів.

Догляд за гортензією Пінки Вінки

Ні для кого не новина, що ретельний догляд потрібен всім рослинам. Але, у випадку з гортензією Пінки Вінки, потрібно бути максимально уважним, адже чагарнику потрібен не тільки регулярний полив.

Для оптимального зростання поливати Пінки Вінки рекомендується раз на місяць, влітку кількість полив збільшується в 2 рази. Також потрібно стежити за рихлістю ґрунту, а саме рихлити його тричі за сезон. Оптимально, щоб глибина розпушування досягала 6см. Крім цього не варто забувати і про підживлення рослини органічними добривами.

Догляд за гортензією полягає ще й у своєчасному обрізанні. Проводити таку процедуру найкраще в березні через те, що на втечах поточного року формуються суцвіття.


Зверніть увагу, що підрізання повинно проводитися саме в березні, адже в квітні буде вже пізно, оскільки гортензія вже буде активно розвиватися.

Якщо рослина ще молода, обрізанню підлягають міцні втечі без пошкоджень не більше ніж на 5 нирок. У випадку з дорослими чагарниками, після обрізки повинні залишатися тільки пеньки - близько 5-7см. Обрізати потрібно і ті втечі, зростання яких пішло всередину куща, а також гілки, які йдуть далеко в сторони (але, не більше ніж на 1-2 нирки).

Проводити обрізку потрібно не тільки для краси самого куща, формуючи привабливу крону і форму, але і для активного зростання гортензії.

Полив і підживлення

Гортензію сорту Пінки Вінки можна назвати вологолюбивою рослиною. Якщо чагарник недоотримує необхідну кількість вологи, інтенсивність цвітіння і розміри суцвітей будуть значно меншими.

Щоб не допустити подібної ситуації, рекомендується проводити мульчування. Метою процедури є підтримання оптимального рівня вологості в кореневій системі, а також захист коренів від впливу високих температур.


Поливати гортензію потрібно рясно, особливо в спеку. Якщо літні місяці видалися надмірно спекотними, потрібно забезпечувати Пінки Вінки 15-20 л води на тиждень.

Обрізка

Повноцінно сформовані чагарники гортензії Пінки Вінки вимагають регулярного підрізання. Молоді кущі також потребують догляду, не тільки санітарного призначення, а й кроноформуючого.

За допомогою підрізання рослини можна уникнути загущення крони, формувати необхідну форму куща, а також створити умови для активного зростання нових втечі.

Після зими починати обрізку варто з підмерзлих уражених гілок, заглиблюючись всередину чагарнику. Великі гілки по периметру чагарнику залишають, лише трохи вкорачують на пару нирок.

Як доглядати за гортензією восени, взимку?

Перш ніж настають перші морози, гортензію потрібно укрити, щоб рослина благополучно перезимувала. Дуже важливо, щоб молоді втечі на кінчиках не підмерзли.

Починати підготовку чагарнику до зими потрібно ще з перших осінніх місяців. Спочатку прибирають листя, підгодовують, після чого вкривають.

Залежно від температурних показників, які спостерігаються в регіоні взимку, можна підбирати способи укриття. Наприклад, у теплій місцевості рослину прийнято занурювати.

Але, якщо зими занадто суворі, краще підібрати якийсь інший спосіб із запропонованих:

  • всипати куст торфом і накрити плівкою;
  • обв'язати мотузками і акуратно притягнути до покладених на землі дошок з цвяхами, зафіксувавши рослину до них;
  • укрити лутрасилом, а зверху встановити каркасну металеву сітку (як правило, зсередини каркас наповнюють сухим листям), накривши її рубероїдом.

Розмноження гортензії Пінки Вінки

Для розмноження Пінки Вінки прийнято використовувати відводки або черенки.

Для розмноження чагарнику відводками потрібно вибрати сильну втечу, нагнути її до ґрунту і зафіксувати, засипавши зверху землею. Через рік відведення має пустити коріння, після чого його можна пересадити на постійне місце. Таку процедуру рекомендується робити навесні або в перших числах осені.

Проводячи обрізку чагарнику, зрізані втечі можна використовувати для черенків, але, він обов'язково повинен мати не менше 3 міждузлів. Для розмноження нижні частини підготовлених черенків обробляють засобами, що стимулюють зростання рослини, і саджають в контейнери з грунтом. Рекомендовано, щоб 2 частини череня були в ґрунті, а 1 частина над ним. Зверху черенки потрібно укрити поліетиленом. Для висадки можна використовувати ті черенки, які показали перші втечі з моменту висадки в ґрунт.

Також можна розсадити гортензію методом ділення чагарники. Але, таку процедуру краще відкласти до осені або весни.

Захист від хвороб і шкідників

Відразу варто відзначити, що при правильно організованому і проведеному догляді ризик захворювання гортензії зводиться до мінімуму. Але, якщо чагарник перебуває в занадто вологому ґрунті при низькій температурі, може розвинутися грибок, який здатний вражати не тільки листя і втечі, але і суцвіття.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND