Як друкувати символи з гострими знаками акценту на Mac і ПК

Інструкції в цій статті широко застосовуються до всіх комп'ютерів Mac і Windows, але деякі кроки можуть відрізнятися залежно від клавіатури.

Які Гострі Знаки Акцента?

Гострі знаки акценту, також звані діакритичними знаками, нахиляються вправо над вершинами деяких гласних і згодних. Вони використовуються латинською, кириличною та грецькою мовами. Англійська мова включає в себе незліченну кількість іспанських, італійських, французьких і португальських слів, і багато з їх гласних позначають знак наголосу. Наприклад, французьке та іспанське слово caf - це слово англійською мовою, яке часто використовується і часто вмикається.


Гострі знаки наголосу зустрічаються як у верхньому, так і в нижньому регістрі гласних: Á, á, É, é, Í, í, Ó, ó, Ú, ú, Ý и ý.

Різні ходи для різних платформ

Декілька комбінацій клавіш можуть відображати гострі акценти на клавіатурі, залежно від вашої платформи. Майте на увазі, що деякі програми та комп'ютерні платформи можуть мати спеціальні натискання клавіш для створення гострих знаків наголосу.

Як Акцентувати Листи на Комп "ютерах Mac

Введіть символи з позначками ударіння на Mac за допомогою меню «Акцент» або меню «Емодзі та символи»:

 • Меню «Акцент»: на клавіатурі комп'ютера Mac утримуйте натиснутою літеру, до якої ви хочете додати акцент, протягом декількох секунд, після чого з'явиться невелике меню з різними варіантами акценту для цієї букви. Кожен варіант для конкретної літери відображається з номером під ним. Або натисніть цифрову клавішу для версії, яку ви бажаєте використовувати на клавіатурі, або натисніть на позначку або її номер у меню акцента. Для акцентованого натисніть і утримуйте клавішу при натисканні на номер 2 на клавіатурі або натисніть номер 2 в меню акцента за допомогою миші. Для заголовної версії символу натисніть клавішу ShiftПеред введенням натисніть і утримуйте літеру, яку ви бажаєте виділити. Вибраний символ з'явиться у вашому документі.
 • Меню Emoji & Symbols: Щоб використовувати меню Emoji & Symbols (яке називають спеціальними символами у старих версіях програмного забезпечення), розташуйте курсор у місці, де ви можете вводити текст. Клацніть «Редагувати» у верхній частині екрана та виберіть «Емодзі та символи». Розгорніть меню, клацнувши значок у верхньому правому куті. Виберіть категорію символів на лівій панелі або введіть назву символу в поле пошуку та знайдіть символ у центральному вікні. Додаткові варіанти цього конкретного символу з'являються на правій панелі. Двічі клацніть будь-який символ, щоб розмістити його там, де була розташована миша Наприклад, якщо ви введете «акцент» в поле пошуку, ви побачите символи і варіанти всіх типів акцентів.

Акцентовані літери на ПК з Windows

На ПК з Windows увімкніть Num Lock. Утримуючи натиснутою клавішу Alt, введіть відповідний цифровий код на цифровій клавіатурі, щоб створити символи з гострими знаками наголоси.

Цифрові коди для заголовних букв з гострими знаками акценту включають в себе:

 • Alt + 0193 = Á
 • Alt + 0201 = É
 • Alt + 0205 = Í
 • Alt + 0211 = Ó
 • Alt + 0218 = Ú
 • Alt + 0221 = Ý

Цифрові коди для рядкових букв з гострими знаками акценту:


 • Alt + 0225 = а
 • Alt + 0233 = é
 • Alt + 0237 = í
 • Alt + 0243 = ó
 • Alt + 0250 = ú
 • Alt + 0253 = ý

Ряд чисел у верхній частині клавіатури над алфавітом не працюватиме для числових кодів. Якщо у вас немає цифрової клавіатури з правого боку клавіатури, вам потрібно скопіювати і вставити акцентований лист.

Робіть акцентні мітки без цифрової клавіатури на ПК

Якщо у вас немає цифрової клавіатури з правого боку клавіатури Windows PC, ви можете скопіювати і вставити символи з акцентом з карти символів. Для Windows знайдіть карту символів, натиснувши Пуск > Всі програми > Стандартні > Інструменти системи > Карта символів. Ви також можете натиснути на Windows і ввести карту символів у поле пошуку. Виберіть потрібний лист, скопіюйте його та вставте в документ, над яким ви працюєте.

HTML і Акценти

Програмісти використовують HTML (HyperText Markup Language) як основну мову програмування для створення веб-сторінок. HTML використовується для створення майже кожної сторінки, яку ви бачите в мережі. Він описує і визначає вміст веб-сторінки.

У HTML ви показуєте символи з гострими знаками удару, друкуючи & (символ амперсанда), потім літеру (A, e, U тощо), Потім слово «гострий», потім; (крапка з комою) без пробілів між ними. Наприклад, у HTML введіть é для e з символом ударіння.

У HTML символи з гострими знаками акценту можуть виглядати менше, ніж навколишній текст. Збільште шрифт лише для цих символів, якщо це важлива проблема.

Додавання Акцентів на Мобільні Пристрої

Якщо ви друкуєте на віртуальній клавіатурі мобільного пристрою iOS або Android, тримайте палець на букві, яку ви хочете виділити. Ви побачите спливаюче вікно всіх доступних діакритичних знаків для цього листа. Проведіть пальцем до акцентованого листа і відпустіть його в документ або текстове повідомлення.

Інші діакритичні знаки

Гострий акцент - не єдиний діакритичний знак, який вам іноді може знадобитися. Інші діакритичні знаки отримують так само, як і гострий акцент. Вони включають серйозний акцент ('); Седілья, кіт


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND