ArtistX: дистрибутив Linux, створений спеціально для будь-якого виконавця, будь то графічний або музичний

Існують користувацькі дистрибутиви Linux, які створені для всіх мислимих. Студенти, вчені і навіть різні художники можуть насолоджуватися спеціальними дистрибутивами Linux, створеними спеціально для них.

Радість гнучкості, яку забезпечує Linux, полягає в тому, що будь-яка людина, що володіє необхідними навичками, може взяти існуючий дистрибутив і змінити те, що він хоче, щоб випустити свій власний. Хоча є кілька дистрибутивів, які вносять деякі значні технічні зміни в дистрибутив, на якому вони засновані, більшість з них являють собою прості ремікси - дистрибутиви, які технічно ідентичні тим, на яких вони засновані, але вони просто включають інше програмне забезпечення. цей параметр увімкнено за замовчуванням. Проте, це не так вже й погано, якщо ви економите багато часу і енергії, щоб встановити установку Linux так, як ви цього хочете.


О ArtistX

:
ArtistX - це дистрибутив на основі Ubuntu, призначений для художників, яким потрібні безкоштовні програмні інструменти, щоб полегшити їх роботу. Останній випуск ArtistX, версія 1.4, заснований на Ubuntu 12.10 і використовуйте ті ж репозиторії, які використовує vanilla Ubuntu 12.10. Для тих, кому не потрібні абсолютні останні версії програмного забезпечення, це не є порушником угоди; інакше вам, можливо, доведеться просто встановити останню версію звичайного Ubuntu і встановити все необхідне програмне забезпечення самостійно. Чи вартий цей компроміс, він повністю залежить від вас, ваших уподобань і ваших потреб.

Як і в Ubuntu, після завантаження ISO-образу DVD обсягом 3,8 ГБ ви можете записати його на DVD-диск або USB-накопичувач. і завантажитися з нього в живе середовище, де ви можете «протестувати» дистрибутив перед тим, як фактично зафіксувати його на жорсткому диску. Пам'ятайте, що якщо ви знайдете якісь пакети, створені для Ubuntu, вони будуть автоматично працювати на ArtistX, без питань.

Програмне забезпечення

:
ArtistX, незважаючи на те, що заснований на Ubuntu, не використовує Unity. Замість цього він фокусується на класичному режимі робочого столу Gnome 3. Це дозволяє уникнути використання Unity і Gnome Shell, і замість цього пропонує інтерфейс, подібний Gnome 2, який часто більш знайомий для користувачів Windows. Крім середовища стільниці, у дистрибутив входить цікаве поєднання програм Gnome і KDE, а також набір піктограм KDE. Деякі параметри за замовчуванням також включають веб-браузер Aurora (нічна версія Firefox) і офісний пакет Caligra. Це цікавий вибір, але принаймні є інструменти для всього, щоб ви могли робити все, що вам потрібно. Якщо ви віддаєте перевагу іншому інструменту, ви завжди можете встановити пакунок Ubuntu для цієї програми.

 • 3D Engine і програмне забезпечення для розробки: Meshlabs
 • Програмне забезпечення для 3D моделювання та анімації: Art of Illusion, Ayam, Blender, Equinox 3D, K3d, Make Human, Moonlight3D, Sculptris, Wings3D, SweetHome3D, YAPRM
 • Програмне забезпечення Audio DJ: Beatport SYN, Freecycle, Freewheling, Mixxx, QSampler, Smasher, Tactile 12000, TerminatorX
 • Програмне забезпечення Audio Synth: amSynth, Freebirth, Horgand, Hydrogen, Ingen, Mx44, Psychosynth, Qsynth, Rakarrack, SetBfree, Sineshaper, Yoshimi
 • Аудіо MIDI інструменти: Arpage, MusE, Patchage
 • Програмне забезпечення Audio Sound Editor: Audacity, Kwave, Rezound, Sweep, Wavesurfer
 • Аудіо DAW і програмне забезпечення для відстеження: Ardor, Jokosher, Lmms, Rosegarden, Traverso, Wired
 • Програмне забезпечення САПР: FreeCAD, LibreCAD
 • Програмне забезпечення для майстра DVD: Bombono DVD, KMediaFactory, Mistelix
 • Програмне забезпечення для шрифтів: FontForge, FontMatrix
 • Програмне забезпечення Fractals: Fractalnow, Fraqtive, Mandelburber
 • Програмне забезпечення для редагування зображень та зображень: GIMP, Krita, Pinta
 • Програмне забезпечення для перегляду зображень та зображень: ImgSeek, Fotowall
 • Програмне забезпечення для синтезу зображень: Evolvotron, JavaMorph
 • Програмне забезпечення для оптичного розпізнавання символів (OCR): YAGF
 • Радіо Програмне забезпечення: Darksnow
 • Програмне забезпечення Renderer: Aqsys, Kerkythea, Sunflow
 • Програмне забезпечення для телебачення і запису: TV-Maxe, VLC
 • Векторне програмне забезпечення: Delineate, Inkscape, SK1, Xara Xtreme
 • Програмне забезпечення для редагування відео: Avidemux, Cinelerra, Cinepaint, Jahshaka, Kdenlive, Lives
 • Програмне забезпечення для кодування та декодування відео: Handbrake, Mobile Media Converter, Transmageddon
 • Відео анімація та програмне забезпечення для мультфільмів: Animata, Flash4Linux, Luciole, Synfig Studio, Toonloop
 • Програмне забезпечення Video VJ: DelVJ, FreeJ, FreeMix, Gephex, OnyxVJ, Veejay, VSXU

(Спасибі команді ArtistX за цей великий алфавітний список!)

Цей список дуже вражає, тому що я навіть не чув про половину додатків, які включені. Однак те, що додаток не дуже добре відомий, не означає, що він погано справляється із завданням. Було докладено багато зусиль для додавання додатків, які можуть охопити кожну художню основу, що просто фантастика. Навіть якщо ви вважаєте за краще не запускати цей дистрибутив через те, що він заснований на Ubuntu 12.10 або містить багато небажаного програмного забезпечення, він все одно є відмінним способом завантаження в живе середовище, в якому ви можете протестувати програми, які ви використовуєте. зацікавлені.

Вивід

В цілому, ArtistX - дуже цікавий дистрибутив для художників будь-якого типу. Найкраще те, що він заснований на Ubuntu, одному з найпопулярніших дистрибутивів Linux для настільних комп'ютерів, і абсолютно безкоштовний. Так що у артистів немає абсолютно ніякої причини не перевіряти це.


Який реміксовий дистрибутив вам подобається найбільше, крім Linux Mint? Як ви думаєте, вони служать якійсь меті або дистрибутиви повинні бути обмежені одним і/або основними гравцями? Дайте нам знати про це в коментарях!

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND