Скільки років живуть чихуахуа: тривалість життя собаки в домашніх умовах

Порахувавши в середньому, скільки живуть чихуахуа, вчені дійшли висновку, що порода відноситься до довгожителів собачого світу. Це здорові від природи собаки, вони майже ніколи не мають поганої спадковості. Звичайно, відхід і умови утримання теж впливають на тривалість життя.

Фактори, які впливають на тривалість життя

Від народження проблем зі здоров'ям у чихуахуа практично немає. Це не виключає фактори ризику, які можуть значно скоротити тривалість собачого життя.


На що слід звернути увагу власнику:

 1. Спадковість. Вибираючи цуценя, завжди потрібно враховувати здоров'я батьків. Бажано поговорити із заводчиком, подивитися собачий родовід. Перевірити медичні документи батьків, дізнатися, чи зроблені щеплення цуценятам.
 2. Харчування. Якісний корм - другий за значимістю фактор, що впливає на тривалість життя. Власник повинен розуміти, що харчування супер-преміум класу не може дешево коштувати. Тільки отримуючи збалансований раціон, собака може мати шанси на довге життя.
 3. Травми. Удари по голові дуже небезпечні і можуть призвести як до негайного летального результату, так і до розвитку важких патологій, наприклад, гідроцефалії. Собака не повинна битися головою, падати з висоти. А крихкі кістки кінцівок можуть зламатися навіть при стрибку з дивана або стільця.
 4. Паразити. Небезпека становлять гельмінти, блохи і кліщі. Навіть якщо вихованець не гуляє на вулиці, є ризик зараження. Паразити можуть стати джерелом небезпечної інфекції або причиною алергії.
 5. Вагітність і пологи. Проблеми можуть виникнути в період вагітності і під час пологів у домашніх умовах. Процес повинен контролювати ветеринарний лікар, якщо плід дуже великий, знадобиться кесаревий переріз.
 6. Вага і зріст вихованця. Коли в будинку маленькі діти, краще купити собаку стандартного розміру - від 1,5 до 3 кг. Вона вимагатиме меншого догляду, ніж мініатюрна представниця породи.

Беручи до уваги ці фактори, і запобігаючи описаним проблемам, можна значно продовжити століття домашнього улюбленця і не допустити його передчасної загибелі.

Watch this video on YouTube

Скільки років живуть чихуахуа

Собаки цієї породи живуть від 15 до 20 років. Виняток становлять міні-чихуахуа, у яких бувають проблеми зі здоров'ям, часто виникають різні захворювання. Крихітні собачки вагою менше 1,5 кг мають проблеми з відтворенням потомства, вони погано їдять, весь час мерзнуть, вимагають особливої уваги. Передбачити приблизну тривалість життя вихованця можна, знаючи, скільки прожили його батьки, і яким кормом він харчується. Якщо собаку годують «смачняшками» зі столу, вона не зможе прожити і 10 років.

Як продовжити життя своєму вихованцю

Скільки років живуть собаки чихуахуа, залежить від їхніх власників. Немає нічого важливішого від люблячого ставлення і поваги до маленького вихованця.


Необхідно створити для чотирилапого друга хороші умови існування, і забезпечити належний догляд:

 1. Місце. Для відпочинку і усамітнення повинна бути своя лежанка або будиночок у зручному і тихому кутку будинку, де немає протягів.
 2. Гігієна порожнини рота. Можуть бути проблеми з зубами. Часто з'являється зубний камінь, який потрібно зчищати, інакше собака втратить зуби в 2 роки.
 3. Якість харчування. Корми слід підбирати супер-преміум класу, що відповідають віку вихованця.
 4. Режим харчування. Не перекармлювати, виключити їх собачого раціону заборонені і небажані продукти.
 5. Медичне обслуговування. Вчасно робити всі належні щеплення, проводити обробки від глистів і бліх. Профілактичні огляди у ветеринара 1 раз на рік.
 6. Домашня атмосфера. Потрібно намагатися уникати стресів, не залишати собаку надовго одну, вона буде нудьгувати і погано харчуватися.
 7. Безпека. Вигулювати вихованця потрібно на шлейку, щоб захистити від небезпечних для його життя ситуацій. Уникати травм вдома.

Одним словом, щоб продовжити собаці життя, потрібно передбачати всі можливі проблеми її утримання, і намагатися звести їх до мінімуму.

Найстаріший пес у світі

Найстарішого чихуахуа у світі звали Мегабайт. Він прожив майже 21 рік, і помер у 2014 році. Це офіційно зареєстрований рекорд. Але є багато непідтверджених офіційно свідчень того, що тривалість життя собак породи чихуахуа досягала 22 років.

Порівняння віку чихуахуа з віком людини

Дуже цікаво порівняти собачий вік з людським. Чихуахуа, на відміну від великих порід, швидко дорослішає. В 1 рік - це вже повністю сформована тварина. Активно росте цуценя приблизно до 7-8 місяців.

Кінологи порівняли вік людини і собаки породи чихуахуа, і ось що у них вийшло:

 • до кінця 1 року життя собака відповідає 15-річному підлітку;
 • до кінця 2 року життя - 21-річному юнакові (дівчині);
 • до кінця 3 року життя - 25-річному молодому чоловікові.

Згодом за кожен собачий рік іде 4 людських. Тобто 12 років для собаки - «пенсійний» вік, за людськими мірками їй 61 рік, а в 20 років її можна вважати 93-річним старожилом.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND